Rusza Poznański Tydzień Równości


– Chcielibyśmy, by Tydzień Równości trwał w Poznaniu 365 dni w roku – mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Najbliższe dni mają przypomnieć i uświadomić nam wszystkim, jak ważne są różnorodność i równość. Myślę, że Poznań już teraz zdaje z nich egzamin i jest miastem otwartym – choć zawsze jest coś, co można zrobić jeszcze lepiej.

Przez cały tydzień, aż do soboty, dla poznanianek i poznaniaków przygotowano liczne wykłady, spotkania i dyskusje. W bogatym programie każdy znajdzie coś dla siebie.

– Równość jest wtedy, gdy szanujemy każdego człowieka, który kocha, wierzy lub żyje inaczej niż my – mówi Agnieszka Zawadzka, pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. polityki równościowej. – Tą myślą kierowaliśmy się, tworząc koncepcję Poznańskiego Tygodnia Równości 2023 i pracując nad jego realizacją. Zmianie uległa już sama nazwa wydarzenia, ponieważ działania Miasta w tym obszarze zdecydowanie wykraczają poza słowo „tolerancja”, które to słowo nie oddaje w sposób właściwy i pełny kierunku, w którym podążamy. Otwartość, szacunek dla różnorodności, respektowanie praw człowieka oraz włączenie społeczne wszystkich grup to wartości, którymi kierujemy się jako Miasto. Liczne wydarzenia, które w tym roku przygotowaliśmy wspólnie z siedemnastoma organizacjami społecznymi dla mieszkanek i mieszkańców, umożliwią szersze spojrzenie na aktualne problemy społeczne.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz