Rusza Poznański Tydzień Równości


W Centrum Praw Kobiet (ul Marcinkowskiego 21/4) będzie można dowiedzieć się, jak skutecznie starać się o pracę. Specjaliści podpowiedzą, jak skutecznie przygotować cv i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Podczas warsztatów „Skutecznie zaplanuj swoją karierę” psycholog i doradca zawodowy pomogą zaplanować cele i przedyskutować szanse i zagrożenia wynikające z podjęcia zatrudnienia. Przygotowano również wykłady z panelami dyskusyjnymi. Pierwszy z nich, „Rynek pracy i kompetencje przyszłości”, poświęcony będzie możliwościom, jakie otwierają się przed szukającymi zatrudnienia w Wielkopolsce. Kolejny – „Polityka równości” – przybliży najważniejsze akty prawa międzynarodowego regulujące zasadę równości kobiet i mężczyzn.Na wszystkie spotkania w Centrum Praw Kobiet obowiązują zapisy mailowe: cpk_poznan@cpk.org.pl

O spektrum autyzmu i religiach w Poznaniu

W Laboratorium neuroRóżnorodności będzie można spotkać się z Jerzym i Weroniką Janiak – osobami w spektrum autyzmu, edukatorami, autorami książki dotyczącej neuroróżnorodności. Rodzice osób w spektrum autyzmu będą też mogli wziąć udział w warsztatach „Porozmawiajmy o samoświadomości”. Na oba wydarzenia obowiązują zapisy: kontakt@fundacja-fiona.org.pl.

Fundacja Fiona proponuje również drzwi otwarte w Centrum Integracji i Aktywizacji FunEXIT – czyli dzień dedykowany osobom autystycznym, ich rodzicom i bliskim oraz lokalnej społeczności. Wszyscy uczestnicy będą mogli zagrać w planszówki, wziąć udział w warsztacie para-artystycznym i wykonać dla siebie magnes lub przypinkę, a także skorzystać z nieodpłatnej konsultacji specjalisty i zapoznać się z ofertą dedykowaną osobom autystycznym, rodzicom, specjalistom, nauczycielom.

We wtorek, 19 września, w kaplicy Reformowanego Kościoła Katolickiego będzie można dowiedzieć się, „Jak wierzymy w Poznaniu”. Warsztaty przybliżą mozaikę wyznaniową stolicy Wielkopolski i działające tu wspólnoty religijne.

W Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty będzie można wziąć udział w Transkulturowym wieczorze filmowym z debatą (w języku angielskim, z możliwością tłumaczenia na j. polski i ukraiński), która pozwoli przyjrzeć się relacjom w różnorodnym środowisku Poznania. Warsztaty dotyczące praw człowieka oraz dialogu międzykulturowego przypomną o prawach i obowiązkach wynikających ze wspólnego życia w zróżnicowanym społeczeństwie. Z kolei Spotkanie Żywych Książek (w języku angielskim) pozwoli porozmawiać z osobami z innych kultur i skonfrontować swoje wyobrażenia na ich temat z rzeczywistością.

W środę i czwartek (20 i 21 września) w Zębatce (ul. Garbary 47) odbędą się warsztaty serwisowania rowerów, dedykowane głównie kobietom i dziewczynom. Uczestniczki nauczą się zmieniać opony i dętki, samodzielnie wyczyszczą i zabezpieczą napęd i dowiedzą się, jak rozdzielić i ponownie połączyć łańcuch. Oprócz zdobycia wiedzy, jak zadbać o rower, celem warsztatów jest również przełamywanie stereotypów dotyczących braku umiejętności technicznych u kobiet. Zapisy: akademiamysli.pl.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz