Rusza Poznański Tydzień Równości


O prawach człowieka i równości

W czwartek, 21 września, w Baraku Kultury (al. Marcinkowskiego 21) o godz. 18 rozpocznie się spotkanie literackie z Renatą Lis, pisarką i tłumaczką, na temat jej najnowszej, autobiograficznej książki pt. „Moja ukochana i ja”. Spotkanie poprowadzi dr hab. Błażej Warkocki, współredaktor antologii polskiej literatury queer „Dezorientacje”. Dzień później w tym samym miejscu odbędą się warsztaty integracyjne dla rodzin LGBT+ i ich sojuszników, które poprowadzi Fundacja Tęczowe Rodziny. Z kolei w Lokum (ul. Fredry 7) wystąpią Luna & Sylvia Baudelaire Live.To dwie artystki, które w swoich utworach poruszają istotne problemy społeczności queerowej oraz kobiet.

Planując Tydzień Równości chcieliśmy, by każdy mógł wziąć w nim udział, niezależnie od tego, w jakich godzinach pracuje – podkreśla Kacper Nowicki, prezes Zarządu Fundacji Varia Posnania. – Wydarzenia są w wielu częściach miasta, dotykają różnorodnych tematów i odbywają się o różnych godzinach, tak by każdy mógł wziąć w nich udział.

W środę, 20 września, o godz. 18 w Schronie (ul. Taczaka 10) rozpocznie się panel dyskusyjny pod hasłem „Równość, której wszyscy potrzebujemy”. Rozmowa dotyczyć będzie zmieniających się ról mężczyzn i kobiet oraz kulturowych wzorców płci. Również na środę zaplanowano debatę o komunikacji bez przemocy z pacjentem transpłciowym. Udział w nim wezmą naukowcy akademiccy, osoba trans i medycy.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz