Rusza Poznański Tydzień Równości


Wyjątkowy piknik na placu Kolegiackim

Kulminacją Poznańskiego Tygodnia Równości 2023 będzie wielki piknik na placu Kolegiackim. W całej jego przestrzeni staną namioty i stoiska, na których na wszystkich poznaniaków i poznanianki czekać będą warsztaty i niespodzianki.

Będzie można posmakować jedzenia z innych krajów i przekonać się, czy kuchnia może pomóc we wzajemnej integracji. Podczas specjalnych warsztatów będzie okazja, by na własnej skórze doświadczyć, z jakimi trudnościami zmagają się seniorzy lub osoby z niepełnosprawnościami.

Na placu stanie też punkt interwencyjny – zespół specjalistów pomoże uczniom, którzy czują, że ich prawa są łamane. Odbędzie się także debata pod hasłem: „Równość w szkole, jak walczyć o nią oddolnie i systemowo?”. Będzie można również porozmawiać o prawach kobiet i mężczyzn, a także o dyskryminacji, mobbingu i molestowaniu w miejscu pracy.

Chętni będą mogli wziąć udział w warsztacie nt. języka inkluzywnego, a także posłuchać prelekcji o wypaleniu zawodowym i o tym, jak ważny jest odpoczynek, a oprócz tego stworzyć mozaikę, która symbolizować będzie poznańską równość i różnorodność. Nie zabraknie także gier terenowych i edukacyjnych oraz doskonałej zabawy dla poznaniaków i poznanianek w każdym wieku.

– Zależało nam na tym, by oddać przestrzeń sceniczną i artystyczną różnym grupom – mówi Dominika Mądry z Estrady Poznańskiej. – Dlatego już o 14 na placu Kolegiackim zagra wyjątkowa grupa – Siły specjalne. To zespół składający się z zawodowych muzyków oraz muzyków-wolontariuszy, w tym osób w kryzysie bezdomności.

O godz. 16:30 i 20:15 będzie można podziwiać wyjątkowe pokazy vogiungowe. Nie zabraknie też spektakli – o godz. 18 będzie można obejrzeć „Całe życie w dresach” Teatru Ba-Ku, a o godz. 19:15 „Dla nas nie zabraknie krzeseł” w wykonaniu aktorów Sceny Roboczej. AW

Fot. Hieronim Dymalski

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz