Rusza Poznański Tydzień Równości


Jak to jest – być w spektrum autyzmu? Z czym mierzą się mieszkający w Poznaniu ludzie z doświadczeniem uchodźczym? Jak rozmawiać z osobami trans? Na te wszystkie pytania odpowie Poznański Tydzień Równości. Przez sześć dni na wszystkich mieszkańców i mieszkanki Miasta czekają liczne warsztaty, wykłady i spotkania.

Poznański Tydzień Równości

Poznański Tydzień Równości to już piąta odsłona wydarzenia, które wcześniej znane było pod nazwą Tygodnia Tolerancji. Przez kilka dni poznaniacy i poznanianki przypomną wszystkim, że stolica Wielkopolski jest miastem otwartym i różnorodnym.

– W Poznaniu wszyscy jesteśmy tak samo ważni i równi – podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta. – Niezależnie od poglądów, wyznania, wieku, płci, stopnia sprawności, koloru skóry, orientacji seksualnej czy pochodzenia, każdy ma prawo, by czuć się tu dobrze i bezpiecznie. Tydzień Równości przypomina nam, że w naszym mieście nie ma miejsca na uprzedzenia, a szacunek należy się każdemu człowiekowi.

Tegoroczna edycja oficjalnie rozpocznie się w poniedziałek, 18 września, w Kinie Muza. Tam o godz. 18:00 wystartuje Filmowa Akademia Zrozumienia. Widzowie zobaczą film „Tori i Lokita”. To historia dwojga dzieci z doświadczeniem uchodźczym, które uciekły przed przemocą i biedą z Afryki Zachodniej i chciałyby razem ułożyć sobie życie w Belgii. Obojętność imigracyjnych urzędników i długi zaciągnięte u przemytników spychają jednak bohaterów w szarą strefę. Seans będzie poprzedzony krótkim panelem wprowadzającym.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz