Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Ostatni weekend przed zakończeniem kalendarzowego lata zaskoczy poznaniaków szeroką gamą atrakcji. Miłośników zwierząt z pewnością zainteresują wydarzenia takie jak Kejtrówka oraz pokaz kotów rasowych. Natomiast fani piłki nożnej w niedziele będą mogli wspólnie przeżywać emocje na stadionie przy Bułgarskiej na derbach Poznania.

Piątek 16.09

Koncert Joanna Dudkowska BAND feat. Chuc Frazier

Koncert charytatywny zespołu odbędzie się w centrum parku Sołackiego – w restauracji Port Sołacz. Podczas wydarzenia zbierane będą fundusze na wsparcie rozbudowy Oddziału Opiekuńczo Leczniczego przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu oraz utworzenie tam oddziału dla pacjentów oddychających za pomocą respiratora.

Park Sołacki, ul. Litewska 22

Godz. 18:00

Wstęp wolny

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie.

Zakonnica w przebraniu

W piątek w Teatrze Muzycznym po raz kolejny poznaniacy będą mieli możliwość obejrzenia spektaklu „Zakonnica w przebraniu”. Musical powstał na podstawie filmu z 1992 r. o takim samym tytule. Komedia opowiada o piosenkarce Deloris Van Cartier, która zostaje przypadkowym świadkiem morderstwa jej kochanka. W ramach policyjnej pomocy trafia do klasztoru, gdzie zostaje dyrygentem chóru. Widzowie będą mogli porównać, czym różni się wersja filmowa od musicalowej.

Teatr Muzyczny w Poznaniu, ul. Niezłomnych 1e

Godz: 19:00 (piątek), 15:00, 19:00 (sobota)

Bilety: od 43 zł

Więcej informacji na stronie. 

Pan Tadeusz. Ostatni Zjazd 

Wojna nigdy nie jest daleko, a strachu nie da się zabić. Natomiast Adam Mickiewicz spóźnił się i powstanie upadło, zanim się pojawił. Wraz z innymi polskimi emigrantami, trawiony wyrzutami sumienia, tęsknotą, ideą odzyskania ojczyzny postanowił działać – napisać poemat. Soplicowo to miejsce idylliczne, niemal doskonałe, z niedoskonałymi ludźmi. Przestrzeń dzieciństwa Mickiewicza, gdzie spory rozwiązuje się przy stole, a największe morderstwa odpuszcza w imię braterstwa. W spektaklu twórcy w tragikomiczny sposób odnosząc się do twórczości Adama, kąsają dzisiejszą rzeczywistość.

Teatr Animacji w Poznaniu, ul Św. Marcin 80/82

Godz. 19:00

Bilety: od 42 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

USDDN World Finals 2022

Na mistrzostwach dogfrisbee zaprezentują się psy z całego świata, a podczas swojego występu pokażą swoje niebywałe umiejętności. Ta dyscyplina sportowa polega na aportowaniu przez psa latającego dysku oraz wykonywaniu przez czworonoga różnych powietrznych ewolucji. Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się poza obszarem Stanów Zjednoczonych. Kejtry i ich właściciele z 16 krajów  będą rywalizować w dwóch konkurencjach: dystansowej i freestyle. Zawody rozpoczną się w piątek i potrwają aż do niedzieli.

Park Cytadela, Polana pod Dzwonem Pokoju

Godz. 8:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz