Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Siena Root 

Zespół, został założony w latach 90., chociaż muzycznymi korzeniami sięga zdecydowanie głębiej, do lat 60. i 70. W swoich kompozycjach muzycy używają oryginalnych organów Hammonda, hipnotyzujących rytmów, ciężkich riffów, pięknych solówek i emocjonalnych wokali, a ich płyty nagrywane są w sposób analogowy, na taśmach, bez ingerencji komputera. To świadomie tworzona muzyka, z pasją i doświadczeniem. Brzmienie, jak sami twierdzą, to hołd i przekazywanie rockowego dziedzictwa. Supportem będzie szwajcarska formacja Carson.

Klub u Bazyla, ul. Norwida 18a

Godz. 19:00

Bilety: od 69 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Sobota 17.09

Kejtrówka 

W ten weekend park Cytadela przemieni się w prawdziwy raj dla miłośników psów. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli zobaczyć pokazy psów pasterskich – zaganianie owiec, policyjnych, ratowniczych, psich zaprzęgów, dogfrisbee oraz flyBall. Dodatkowo pojawią się specjaliści, tacy jak: behawioryści, lekarz weterynarii, kynoterapii i kynoedukacji, którzy podzielą się swoją wiedzą oraz udzielą odpowiednich porad zainteresowanym. Dla najmłodszych przygotowane zostaną dodatkowe atrakcje: m. in. przedstawienie teatralne „Karmelek”, występ muzyczny „Jak rozmawiać z psem”, quizy, konkursy, zabawy, malowanie twarzy oraz specjalna fotobudka. Również podczas wydarzenia będzie można przynieść karmę dla zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przyborówku i Ruścu.

Park Cytadela

Godz. 10:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Wina warte Poznania

Już w sobotę poznaniacy będą mieli możliwość spróbowania oraz zakupienia win musujących, gazowanych oraz pomarańczowych wytwarzanych w winnicach wielkopolskich miast. Winiarze zaprezentują uczestnikom historię winnic oraz proces produkcji napojów. Na spotkaniu pojawią się przedstawiciele winnic: Edison, Lipka Wielka, Enosfera, Jaworowo, Katarzyna oraz Rodzina na Polanie.

Rynek Jeżycki

Godz. 8:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

VII Wielkopolski Kongres Kobiet – Przyszłość jest kobietą

Przyszłość jest kobietą, ale należy do wszystkich! Żyjemy w czasach, w których wszystko jest cyfrowe, mobilne, zamknięte w internetowym świecie, o sile człowieka stanowić będą kompetencje miękkie, wysokie umiejętności interpersonalne. Kobiece społeczeństwo jest otwarte na różnorodność, a wiadomo, że to ona jest paliwem napędowym do twórczego myślenia, które z kolei jest przyczyną osiągania sukcesu. Podczas wydarzenia odbędzie się 20 interesujących paneli i spotkań, takich jak: „Gdzie jest potencjał dla kobiet w zawodach przyszłości”, „Kobieta potrafi! Od managerki do youtuberki! – spotkanie z Katarzyną Wysocką”

Collegium Da Vinci, ul. Kutrzeby 10

Godz. 10:30

Wstęp bezpłatny po zapisaniu na stronie.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Spektakl WitKacy

Auto-Vitcatius to ostatni autoportret Witkacego, który wykonał w nocy z 22 na 23 sierpnia 1939 roku. Następnego dnia wysłał przedostatnią kartkę do żony: „Jestem dość wytrącony z równowagi sytuacją ogólną i ogarnia mnie powoli wściekłość i szał bojowy”. Potem już wszystko potoczyło się szybko: 1 września zgłosił się do komisji poborowej, ale został odrzucony, 5 września wyjechał wraz z Czesławą Oknińską-Korzeniowską do Jezior, 18 września wyszli na spacer. Tak właśnie rozpoczyna się spektakl, który otrzymał Nagrodę Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza w 2016 roku.

Teatr u przyjaciół, ul. Mielżyńskiego 27/29

Godz. 19:00

Bilety: 30 zł

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz