Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


„Zaułek Rzemiosła” – pokaz złotniczy

Pokaz poprowadzi Agnieszka Frankowska-Gryza z pracowni OYCA. Będzie można na nim zobaczyć, jak krok po kroku powstaje wybrany wzór bransolety, wisiora, broszki i pierścionka. Do tego celu wykorzystane zostaną różne metale, narzędzia oraz techniki. Zainteresowani będą mieli okazję podjąć próbę formowania metalu, jak również szlifowania i polerowania biżuterii.

Galeria Śluza, ul. Dziekańska 2

Godz. 10:00

Wstęp bezpłatny

Więcej informacji na stronie. 

Niedziela 18.09

Derby Poznania

Najbliższe spotkanie najlepszych drużyn piłkarskich w Poznaniu zapowiada się wyjątkowo ciekawie, a kibice mogą liczyć na prawdziwe futbolowe święto.Warta w czerwcu obchodziła 110-lecie powstania, a w marcu swoje stulecie świętował Lech. Tym razem gospodarzem spotkania będzie Warta, lecz derby zostaną rozegrane na stadionie przy Bułgarskiej.

Stadion Poznań, ul. Bułgarska 17

Godz. 17:30

Bilety: od 40 zł

Więcej informacji na stronie.

Pokaz kotów rasowych 

W niedzielę poznaniacy będą mogli uczestniczyć w Pokazie kotów rasowych w Palmiarni Poznańskiej. Podczas wydarzenia, realizowanego we współpracy z Poznańskim Klubem Kotów rasowych „AmoFeles”, odwiedzający nie tylko będą zobaczą mruczki kilku ras, lecz również poszerzą swoją wiedzę na ich temat.

Palmiarnia Poznania, ul. Matejki 18

Godz. 10:00

Bilety: od 12 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Plenerowy Babi Targ

Ostatnia w tym sezonie plenerowa edycja Babiego Targu odbędzie się 18 września w przestrzeni rynku Łazarskiego. Jest to dobra okazja, by wymienić, kupić lub sprzedać rzeczy i dać im nowe życie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Kiermasz Rzeczy Naturalnych i Ładnych. Dodatkowo Leśna Polana zapewni najmłodszym rozrywkę w postaci warsztatów w strefie malucha. Podczas imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka ubrań dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy, a pozyskane rzeczy przekazane zostaną do punktu przy ul. Ratajczaka 20, zarządzanego przez Pogotowie Społeczne.

Rynek Łazarski

Godz. 12:00

Wstęp wolny dla odwiedzających, bilety dla wystawców: 60 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Spektakl plenerowy „CO (2) Zmieniacie w klimacie?”

W obliczu kryzysu ekologicznego oraz drastycznych zmian społecznych Poznański Park Naukowo-Technologiczny zachęca do aktywnej działalności na rzecz ochrony środowiska. W tym celu powstał spektakl plenerowy, w którym uczestnicy będą mogli zobaczyć kostiumy oraz scenografię, stworzoną w większości z produktów z recyklingu. Występ odbędzie się w formie plastycznej, która opiera się na muzyce i gestach, a nie narracji mówionej. W ten sposób przekaz dostępny jest dla szerokiego grona odbiorców.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46

Godz. 16:00

Wstęp wolny po zarejestrowaniu na stronie.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Pokaz eksperymentalnych filmów Marcina Ratajczyka

Wydarzenie podzielone jest na dwa sety. Pierwszy z nich to przekrój krótkich filmów z pogranicza dokumentu i animacji zrealizowanych w latach 2020-2022. Są to tytuły takie jak: „Więcej nie ma”, „Plener 70”, „Chyba wszystko zrobiłem źle”. Set_2 natomiast składa się z dwóch dłuższych projektów dokumentalnych. Początkowa ekranizacja „Sonata na dwa miasta” powstała na zamówienie biblioteczne. Drugi jest kompilacją wszystkich prac autora z 2018 roku, związanego ze Stowarzyszeniem Łazęga Poznańska

Atelier WIMAR Stowarzyszenie Łazęga Poznańska

Godz. 18:00

Wstęp wolny

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie. KK

Fot. Materiały prasowe

 

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz