Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Kids Run Poznań – 2022

Kids Run to największy w Polsce cykl imprez sportowych dla całych rodzin. W konkurencjach biegowych mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 1-14 lat. Zawody rozgrywane są na lekkoatletycznej bieżni. Starty uczestników odbywają się na różnych dystansach, dopasowanych do każdej kategorii wiekowej, z podziałem na dziewczynki i chłopców. Rozgrywanym zawodom biegowym towarzyszy rodzinny piknik sportowy, z szeregiem atrakcji, takich jak konkurencje sprawnościowe, zabawy z piłką, skok w dal, pchnięcie kulą, slalomy, konkurencje rzutowe, mecze piłki nożnej i koszykówki. Kids Run to świetna okazja do dobrej zabawy i aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Formularz zgłoszeń zainteresowanych do startu w zawodach znajduje się na stronie.

Stadion Golęcin, ul. Warmińska 1

Godz. 9:10

Wstęp bezpłatny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Animator 2022 on tour. Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych i Seriali

W sobotni wieczór na placu Wolności w Poznaniu odbędzie się pokaz selekcji filmów nagrodzonych na tegorocznej edycji festiwalu Animator. Wyświetlone zostanie dziewięć ekranizacji. Pośród nich znajdziemy tytuły takie jak np. „Bird in the Peninsula” bądź „Steakhouse”.

Plac Wolności

Godz. 20:00

Bilety: 5 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Koncert Lamia Reno, The Sandals, F.Ihr

W sobotę w Centrum Kultury Nowe Amore odbędą się aż trzy koncerty. Lamia Reno to zespół pochodzący z Gdańska. The Sandal jest zespołem grającym Oi, czyli tak zwany street punk. Fak Ihr – wrocławska grupa –  tworzy dekadencki punk rock.

CK Nowe Amore, ul. Mickiewicza 33

Godz. 20:00

Bilety: 30 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier

Dwudniowy Festiwal Dawnych Komputerów i Gier odbędzie się z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbywają się w tym roku pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”. Uczestnicy będą mieli okazję do podzielenia się swoimi doświadczeniami oraz wspomnieniami z dawnych lat, a także obejrzenia i zagrania na klasycznym sprzęcie. Wszyscy obecni na wydarzeniu będą mogli wziąć także udział w dodatkowych konkursach z nagrodami.

Centrum Szyfrów Enigma, ul. Św. Marcin 76

Godz. 10:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz