Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Targ Śródecki 

W sobotę na Śródce odbędzie się targ pod nazwą „Kultura i dziedzictwo – fifne smaki z fyrtla”. Organizatorzy zaprosili lokalnych wystawców, dzięki czemu mieszkańcy Poznania będą mieli okazję, by zapoznać się z regionalnymi produktami. W programie również spotkanie z gwarą poznańską, rękodzieło, pokazy kulinarne, konkursy smaków czy warsztaty dla dzieci.

Śródka, ul. Filipińska (plac przed muralem)

Godz. 11:00-18:00

Udział bezpłatny

Szczegóły na Facebooku.

Teatralny Golęcin 

Od rana najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych „W słowiańskim grodzie”. Nieco później odbędzie się spektakl dla dzieci „Opowieść na korbkę”. Postać Szeptunki z pomocą wielu korbek zaczyna powoli ruszać zębatkami wehikułu, a te wprawiają w ruch kolejne. Wzorem zębatek zaczyna pracować wyobraźnia. Całemu widowisku towarzyszy turkot, szmer oraz łoskot pracującej maszyny. Na koniec zaprezentowany zostanie spektakl „Freedom in my mind” dla młodzieży i dorosłych. To opowieść bez słów o losach dojrzałego człowieka i poszukiwaniu wewnętrznej wolności w czasie, gdy doświadcza się zła.

Centrum Zjawisk Teatralnych, ul. Golęcińska 9

Godz. 11:00-17:00 (warsztaty plastyczne), godz. 12:00 i 13:00 (spektakl dla dzieci), godz. 18:00 (spektakl dla młodzieży i dorosłych)

Udział bezpłatny (obowiązuje rezerwacja miejsc)

Szczegóły na Facebooku oraz na stronie Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Spacer z Kołem Przewodników PTTK

Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego w Poznaniu zaprasza na mieszkańców stolicy Wielkopolski oraz turystów na kolejną przechadzkę. Sobotni spacer odbędzie się pod nazwą „Opowieść o trzech miastach”. Poprowadzi go przewodnik Adam Biernacki.

Zbiórka na początkowej stacji kolejki Maltanka

Godz. 11:00

Udział bezpłatny

Szczegóły na stronie Koła Przewodników PTTK.

Soboty z Rękodzielnymi 

Galeria Śluza zaprasza na „Sobotę z rękodzielnymi” w ramach wystawy o poznańskich rzemieślnikach i rzemieślniczkach. Podczas pierwszego spotkania Marcin Muth porozmawia z Patrycją Kamińską, Januszem Bilickim i Markiem Staniszewskim – bohaterami ekspozycji. Będzie to okazja do rozmowy o tajnikach rzemieślniczego fachu, historii pracowni i kulisach tworzenia samej wystawy. Następnie Katarzyna Chudyńska-Szuchnik opowie o swojej książce „Zręczni. Historie warszawskich pracowni i warsztatów”.

Miejsce: przed wejściem do Galerii (ul. Dziekańska)

Godz. 16:00 i 18:00

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Poranek literacki z piratem Rabarbarem

Nim Rabarbar stał się morskim rozbójnikiem, wiódł spokojne życie żeglarza, ale już wtedy miał nadzwyczajne umiejętności. Potrafił strzelać arbuzami, umieścił swój dom na dwóch drzewach, by kołysał się jak statek i oswajał go z morską wędrówką. W sobotni poranek najmłodsi wraz z piratem Rabarbarem będą mogli wyruszyć w rejs po oceanie wyobraźni, poznać żeglarskie zwyczaje, posłuchać morskich opowieści, zaśpiewać, a może nawet zatańczyć szanty. Uczestnicy dowiedzą się, czym Rabarbar zwyciężał swoich wrogów, jakim sposobem poradził sobie z niesympatycznym kapitanem Octem i czego można się nauczyć o odważnego pirata.

Księgarnia „z Bajki”, os. Przyjaźni 125C

Godz. 11:00

Wstęp: 25 zł od rodziny z dziećmi (bilet to bon, który można wykorzystać na kupno książek)

Szczegóły na Facebooku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz