Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Bal na Łazarzu 

W sobotni wieczór w ramach „Łazarskiego lata” odbędzie się balfolkowa potańcówka. Bal folk oparty jest na prostych, przystępnych układach wywodzących się bezpośrednio z tradycyjnych tańców. Są to zarówno formy korowodowe, jak i w parach oraz zabawy taneczne. Jeśli będzie taka potrzeba, niektóre tańce zostaną poprzedzone szybkim instruktażem dla początkujących.

Rynek Łazarski

Godz. 18:00

Udział bezpłatny

Szczegóły na Facebooku.

NIEDZIELA, 10 LIPCA 

Spacer śladami Stefana Stuligrosza 

W niedzielny poranek może udać się na przechadzkę z Kołem Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego. Wędrówka będzie przebiegać śladami Stefana Stuligrosza – twórcy Chóru Chłopięco-Męskiego „Poznańskie Słowiki” i kompozytora. Spotkanie poprowadzi Ewa Tomaszewska – przewodniczka. W spacerze mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy Poznania, jak i przybyli do miasta goście.

Zbiórka na moście biskupa Jordana

Godz. 11:00

Udział bezpłatny

Szczegóły na stronie Koła Przewodników PTTK.

Czytando na Dębcu 

W niedzielę odbędzie się czytando z elementami nauki języka angielskiego. Jest to drugie spotkanie z cyklu „My first A, B, C” w wakacyjnej odsłonie. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci powyżej 2. roku życia.

Ogród Społeczny na Dębcu, ul. Jaworowa 66

Godz. 10:30-12:00

Udział bezpłatny (obowiązują zapisy)

Szczegóły na Facebooku.

Koncert Dizzy Boyz 

Dizzy Boyz Brass Band to grupa założony przez Jakuba Domańskiego. Stworzył on zespół występujący w typowym nowoorleańskim składzie brass bandu. Dwa saksofony, dwie trąbki, puzon, tuba i energetyczna perkusja. W niedzielę zagrają w Poznaniu koncert plenerowy.

Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1/Za Cytadelą

Godz. 17:00

Bilety: 23 zł

Szczegóły na stronie Centrum Sztuki Dziecka.

Gry na Ratajach 

W niedzielne popołudnie warto się udać wraz z rodziną na Rataje. Organizatorzy przygotowali bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 4-15 lat i ich rodziców. Będzie można zagrać w Dobble XXL, gigarzutki, Matalaki: Potworki i Molkky, a także rzucać obręczami i skakać w workach.

Parku Rataje na trawniku przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej

Godz. 16:00

Udział bezpłatny

Szczegóły na Facebooku.

Joga w Lasku Marcelińskim

Niedzielę można rozpocząć aktywnie i udać się do Lasku Marcelińskiego na jogę. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych. Warto zabrać ze sobą matę. Zajęcia poprowadzi Yogalena na macie.

Lasek Marceliński (na polanie obok placu zabaw)

Godz. 10:00

Wstęp: dobrowolna wpłata za udział w zajęciach umieszczana w słoiczku wdzięczności

Szczegóły na Facebooku.

Zwiedzanie schronu Pasjonatów Podziemi

Schron przy ul. Kościelnej jest niemiecką szczeliną przeciwlotniczą, pochodzącą z roku 1944. Miejsce to było wykorzystywane w czasie zagrożenia nalotami. Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi zaprasza na indywidualne zwiedzanie ich obiektu. Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej, mogą również poprosić pasjonatów o dodatkowe informacje na temat schronu.

Schron Pasjonatów Podziemi, ul. Kościelna 50

Godz. 14:00-19:00

Wstęp: dowolna cegiełka na działalność

Szczegóły na Facebooku. AW

Fot. M. Zakrzewski

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz