Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Solo na Szelągu

W piątkowy wieczór odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Solo na Szelągu”. Tym razem scenę przejmie szymonmówi, czyli Szymon Żuławski. Jest to wokalista, kompozytor i tekściarz, tworzący piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, zwłaszcza z relacjami z ludźmi. Jednym z najważniejszych występów w dotychczasowej karierze  artysty było zaprezentowanie się przed publicznością katowickiego OFF Festivalu. W ubiegłym roku ukazała się płyta zatytułowana „Coś się zepsuło”.

Ogród Szeląg, ul. Ugory 97

Godz. 20:00

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

15. MFFA Animator – pokazy filmowe dla dzieci 

W piątek rozpocznie się 15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator, która potrwa do 21 lipca. W tym czasie będzie można obejrzeć zarówno wiele filmów animowanych dla dzieci, jak i produkcji krótko- i pełnometrażowych. Wydarzeniu towarzyszą spotkania z twórcami, wystawy, performance, koncerty, warsztaty i wykłady. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest położenie akcentu na związki animacji z muzyką.

Różne lokalizacje

Różne godziny

Bilety: 1-60 zł

Więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu.

Katedra: instrukcja obsługi

W piątkowy wieczór odbędzie się kolejny spacer z cyklu „Lato na Trakcie Królewsko-Cesarskim”. Tym razem uczestnicy wyruszą w podróż w czasie. Intrygujący świat średniowiecznych wyobrażeń zostanie odkryty przez uczestników podczas nocnego spaceru po gotyckich wnętrzach katedry, które będzie można eksplorować za pomocą światła latarek. Nocne wędrówki to także czas, by dowiedzieć się m.in. co katedra ma wspólnego z nieboskłonem i architekturą francuską, jakie niezwykłe zastosowanie może mieć typowy kwadrat i czym jest cegła-palcówka.

Start na placu przed katedrą (ul. Ostrów Tumski 17)

Godz. 20:00

Udział bezpłatny (liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odbioru na 30 minut przed rozpoczęciem spaceru)

Szczegóły na Facebooku oraz na stronie traktu.

Zamek wieczorem 

Zwiedzanie Zamku wieczorem to świetna okazja do poznania jego historii przez osoby zabiegane. Spacer z komentarzem przewodnika odbywa się po zamknięciu historycznej części budynku dla turystów, dzięki czemu ma bardziej kameralną formę. Po konserwacji historycznego, zachodniego skrzydła Zamku można w pełni podziwiać niezwykłą architekturę jego wnętrz.

CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82 (zbiórka w Holu Głównym)

Godz. 20:30

Bilety: 20 zł (bilet normalny)

Więcej informacji na stronie CK Zamek.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz