Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Festiwal Animator na placu Wolności 

W ramach 15. MFFA na placu Wolności powstanie kino plenerowe. W piątek będzie można obejrzeć film „Heavy Metal”, w sobotę – „Steamboy”, a w niedzielę – „Jak zostałem superłotrem”. Ponadto Estrada Poznańska przygotowała dodatkowe wydarzenia kulturalne – koncerty z animacjami. W piątek na scenie zaprezentowany zostanie projekt audiowizualny „Cowboy Bebop Tribute” zespołu Dizzy Boyz Brass Band – to animacyjno-muzyczny hołd złożony kultowej serii anime, a w sobotę – „Tribute to John Carpenter – Mooryc / Maurycy Zimmermann”, czyli koncert z animowanymi wizualizacjami dedykowany znanemu kompozytorowi i twórcy horrorów.

Plac Wolności

Kino plenerowe: piątek i sobota godz. 22:45, niedziela 21:30; koncerty z animacjami: piątek i sobota godz. 21:30

Bilety: 5 zł (kino plenerowe), wstęp wolny (koncerty z animacjami)

Więcej informacji na stronie festiwalu oraz na Facebooku.

SOBOTA, 9 LIPCA 

Rosalie na Plaży Wilda 

W sobotę na wildeckiej scenie zagra koncert Rosalie. Jej muzyka balansuje między mainstreamem a undergroundem. Lubi się z alternatywnym R&B, ale nie stroni także od soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Na swoim koncie ma m.in. wydanie epki „Enuff” i albumu „Flashback”. Artystka współpracowała także z Taco Hemingwayem, Mesem, Otsochodzi czy elektronicznym duetem Catz ‚N Dogz. W marcu 2020 ukazał się jej kolejny album „IDeal”.

Plaża Wilda, ul. Piastowska 71 (nad Wartą)

Godz. 20:00

Bilety: 30 zł

Szczegóły na Facebooku.

Wakacje z Teatrem Animacji nad Rusałką

Podczas tegorocznych wakacji Teatr Animacji będzie gościł ze swoją Sceną Mobilna Imaginarium nad Jeziorem Rusałka. W sobotę i niedzielę zostanie zaprezentowany spektakl „Nie bój się, Tygrysie”. Tytułowa postać wyrusza w pełną przygód wędrówkę, by przekonać się o tym, co oznacza mieć coś na własność. W wielkim świecie, na początku przerażającym swym ogromem, poznaje wiele istot, które próbują mu pomóc w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące go pytanie. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od lat 4.

Scena nad Rusałką, ul. Golęcińska 27

Godz. 11:00 i 13:00

Udział bezpłatny

Szczegóły na Facebooku oraz na stronie Teatru Animacji.

Superpuchar Polski Lech-Raków

Fani piłki nożnej mogą wybrać się w sobotę na Bułgarską. Lech Poznań zmierzy się z Rakowem Częstochową w meczu o Superpuchar Polski. Czy poznańskiej drużynie uda się pokonać przeciwnika?

Stadion Poznań, ul. Bułgarska 17

Godz. 20:10

Bilety: od 32 zł (bilet ulgowy), od 40 zł (bilet normalny)

Szczegóły na Facebooku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz