Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Letnie brzmienia, Łazarskie lato oraz wiele wydarzeń w dawnej zajezdni tramwajowej Madalina – to tylko niektóre atrakcje, z jakich w ten weekend mogą skorzystać mieszkańcy Poznania i turyści. Oprócz tego wakacyjną atmosferę będzie można poczuć nad Wartą. Odbędzie się też dużo koncertów i spektakli teatralnych.

PIĄTEK, 8 LIPCA

Monika Brodka na Letnich brzmieniach

Kolejny koncert z cyklu „Letnie brzmienia” odbędzie się w piątek w parku Starego Browaru. Tym razem na scenie pojawi się Monika Brodka. To jedna z najbardziej niezwykłych artystek polskiej sceny, umiejąca połączyć pozornie niepasujące do siebie elementy różnych stylów muzycznych. Ogromną rolę przykłada również do warstwy wizualnej, dzięki czemu jej koncerty zawsze są niezapomnianym przeżyciem. Na pewno nie zabraknie utworów z najnowszego albumu artystki „Brut”, a także wydanego w ostatnich dniach singla „Sadza”.

Park Starego Browaru, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

Godz. 20:00

Bilety: 99-119 zł

Szczegóły na Facebooku.

Łazarskie lato 

Trwa „Łazarskie lato” – cykl wydarzeń dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W ten weekend można udać się do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie na warsztaty ekologiczne lub w kolejnych dniach wziąć udział w wielu atrakcjach na rynku Łazarskim. W programie również warsztaty robienia deserów, pokaz dawnych strojów, warsztaty teatralne, kiermasz szklanego rękodzieła, a także koncert uczestników The Voice of Poland.

Rynek Łazarski/Muzeum Rolnictwa w Szreniawie

Godz. 14:00 (piątek), od godz. 12:30 (sobota), od godz. 14:00 (niedziela)

Udział bezpłatny

Szczegóły na Facebooku.

Tramwajem przez Daleki Wschód

Tego lata wiele atrakcji pojawia się w dawnej zajezdni tramwajowej na Madalinie. Można udać się na wyprawę dookoła świata. W tym tygodniu przystankiem jest Japonia. Dzięki temu uczestnicy wydarzeń będą mogli bliżej poznać Daleki Wschód. W programie m.in. zabawy edukacyjne, warsztaty kulinarne, relaksacje, warsztaty z kaligrafii, spektakle teatralne.

Madalina, ul. Madalińskiego 17 (dawna zajezdnia tramwajowa)

Od godz. 13:00 (piątek, niedziela), od godz. 11:00 (sobota)

Udział bezpłatny

Szczegóły na Facebooku.

Otwarcie Klubu na Fali 

Wielkie otwarcie Klubu na Fali już w ten weekend. Piaszczysta plaża to idealne miejsce, by móc się zrelaksować na leżakach. Do dyspozycji klientów będzie też restauracja, lodziarnia, kawiarnia czy koktajlbary. Po południu w muzyczną atmosferę wprowadzi Iaan, a wieczorem zaprezentowany zostanie taniec ognia.

Klub na Fali, ul. Piastowska 40 (nad Wartą)

Od godz. 10:00

Wstęp bezpłatny

Szczegóły na Facebooku.

Włodi na Plaży Wilda 

Włodi to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych raperów na polskiej scenie. Współzałożyciel legendarnej grupy Molesta Ewenement oraz projektu Parias ma na swoim koncie 11 albumów, w tym 5 solowych wydawnictw. Ostatnim krążkiem artysty jest płyta „W/88” nagrana wraz z 1988 – współtwórcą duetu Syny. W piątek Włodi zagra koncert w Poznaniu.

Plaża Wilda, ul. Piastowska 71 (nad Wartą)

Godz. 20:00

Bilety: 29 zł

Szczegóły na Facebooku.

Lato z Estradą 2022 – Kiekrz (osiedle)

W piątkowe popołudnie odbędzie się premierowy spektakl „Wikingowie z ulicy Północnej” w ramach cyklu „Lato z Estradą 2022. Podróże po kulturze: kierunek północ”. To historia o Wiki – dziewczynce, która jest Wikingiem i wyrusza w pełną przygód podróż. Wszystko za sprawą trolla Knuta, który zleca jej misję uratowania nieznanego chłopca przed wielkim niebezpieczeństwem. Wiki czeka spotkanie z Walkiriami, krukami Odyna, rekinem, a nawet samym Krakenem. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od lat 4.

Przystań Kiekrz, ul. ks. E. Nawrota 14

Godz. 17:00

Udział bezpłatny

Szczegóły na stronie Lata z Estradą.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz