Warta Poznań wygrywa na wyjeździe z Legionovią

Drugoligowa Warta Poznań wygrała na wyjeździe z Legionovią Legionowo 3:2 i zajmuje pozycję wicelidera rozgrywek. Bramki dla zielonych zdobyli: Adrian Cierpka, Adrian Laskowski i Przemysław Kita. W 3. kolejce Warta, której patronem jest dwutygodnik i portal Nasz Głos Poznański, zmierzy się na własnym stadionie z ROW 1964 Rybnik.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy często gościli pod bramką Adriana Lisa. Jednak w 19. minucie to poznaniacy wyszli na prowadzenie, a bramka dla zielonych padła w bardzo dziwnych okolicznościach. Bramkarz Legionovii wyszedł z piłką w ręce poza pole karne i arbiter spotkania podyktował rzut wolny pośredni. Piłkę tuż przed linią pola ustawili Krzysztof Biegański z Adrianem Laskowskim. Ten pierwszy zdecydował się na strzał. Po drodze do bramki futbolówka jeszcze odbiła się od Adriana Cierpki, któremu zaliczono tego gola.

Od tego momentu inicjatywa należała do Warty, która zaczęła oblężenie bramki gospodarzy i w 38. minucie wyszła na prowadzenie 2:0. Bramkę strzałem głową zdobył Laskowski. Chwilę później kontaktowego gola zdobył Mateusz Żebrowski, ale jeszcze przed przerwą trafił Przemysław Kita i do przerwy zieloni prowadzili 3:1.

Druga połowa w wykonaniu Warty była bardzo nerwowa. Najpierw drugą żółtą kartkę otrzymał Artur Marciniak i musiał opuścić boisko, a następnie Legionovia coraz odważniej atakowała poznańską bramkę. W 72. minucie Żebrowski zdobył gola dla gospodarzy z rzutu karnego i zaczęło się oblężenie połowy poznaniaków. Jednak Legionovia nie zdołała zdobyć wyrównującego gola i zaliczyła drugą porażkę w sezonie.

Natomiast Warta Poznań z kompletem zwycięstw zajmuje pozycję wicelidera II ligi. W 3. kolejce poznaniacy na własnym boisku podejmą ROW 1965 Rybnik. Mecz zostanie rozegrany w piątek, 11 sierpnia, o godzinie 17:45.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów czytaj tutaj:

Trenerzy po meczu Legionovia – Warta powiedzieli

Legionovia Legionowo – Warta Poznań 2:3 (1:3)
Bramki: Mateusz Żebrowski (41. i 72. min. – rzut karny) – Adrian Cierpka (19. min.), Adrian Laskowski (38. min.), Przemysław Kita (45. min.)
Żółte kartki: Ołeksij Kłak, Mateusz Żebrowski, Patryk Koziara, Mateusz Kwiatkowski – Marciniak, Kiełb.
Czerwona kartka: Adam Marciniak (Warta, za drugą żółtą).
Sędziował: Damian Kos (Gdańsk)

Legionovia: Dominik Pusek – Mikołaj Grzelak, Tomasz Wojcinowicz, Maciej Goliński, Mateusz Zając – Mateusz Żebrowski, Patryk Koziara, Ołeksij Kłak, Mateusz Kwiatkowski, Mateusz Wajdzik (46. Konrad Zaklika) – Grzegorz Mazurek (78. Filip Kowalczyk).

Warta Poznań: Adrian Lis – Wiktor Patrzykąt, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Nikodem Fiedosewicz (83. Karol Żmijewski) – Krzysztof Biegański (80. Radosław Jasiński), Adrian Laskowski, Artur Marciniak, Hubert Antkowiak (53. Michał Grobelny), Adrian Cierpka – Przemysław Kita (59. Jakub Kiełb).