Wyjątkowy sezon PZU Amp Futbol Ekstraklasy startuje w Poznaniu


To będzie świetna okazja do tego, żeby zobaczyć na żywo Marcina Oleksego, zawodnika Warty Poznań, który trzy tygodnie temu zdobył Nagrodę Puskasa FIFA. W sobotę i w niedzielę na stadionie lekkoatletycznym na Golęcinie zostanie rozegrany I Turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy w 2023 roku. Wystąpi aż siedem zespołów, a rywalizacja o mistrzostwo Polski będzie toczyła się w nowej formule.

Marcin Oleksy

Na zakończenie poprzedniego sezonu ligowego Marcin Oleksy wbił Stali Rzeszów bramkę, która przeszła do historii. Piłkarz Warty Poznań wsparł się na kulach i efektownymi nożycami posłał piłkę do siatki. Trafienie zyskało ogromną popularność – tak dużą, że znalazło się wśród 11 goli nominowanych do Nagrody Ferenca Puskasa, czyli trofeum, którym FIFA nagradza autora najładniejszej bramki w danym roku kalendarzowym. Ciąg dalszy znamy doskonale. Głosami kibiców z całego świata Marcin Oleksy znalazł się w finałowej trójce i poleciał na galę do Paryża. Już na miejscu okazało się, że to właśnie trafienie Polaka zostało przez fachowców wybrane golem roku. Zawodnik Warty Poznań wychodził na scenę przy aplauzie uczestników gali, a brawo z uznaniem bili mu m.in. Leo Messi i Kylian Mbappe.

Sukces, który podbudował wszystkich

Teraz, niespełna trzy tygodnie po tamtych wydarzeniach Marcin Oleksy zaprezentuje się wreszcie w oficjalnym meczu. W sobotę rozpocznie swój trzeci sezon w barwach Warty Poznań. Kibice na Golęcinie będą mogli zobaczyć na żywo nie tylko pierwszego Polaka, który sięgnął po Nagrodę Puskasa, ale także statuetkę, którą otrzymał w stolicy Francji.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz