Wyjątkowy sezon PZU Amp Futbol Ekstraklasy startuje w Poznaniu


– Cieszymy się, że sezon wreszcie rusza. W zespole panuje bardzo dobra atmosfera, jesteśmy dobrze przygotowani. Fizjoterapeuci ciężko pracowali, aby wszyscy byli zdolni do gry – mówi trener Sylwestrzak. – Turniej, którego jesteśmy gospodarzami, zapowiada się interesująco, ale może być dla nas ciężki. Zmierzymy się bowiem z teoretycznie najsilniejszymi rywalami w lidze, najlepszą trójką poprzedniego sezonu. Liczymy jednak na zdobyte punkty, co pozwoliłoby nam realnie myśleć o awansie do grupy mistrzowskiej.

W porównaniu z poprzednim rokiem w Warcie Poznań doszło do niewielkich zmian kadrowych. Do drużyny Nowych Technologii Różyca odszedł Dawid Kaczmarek, natomiast w szeregi „Zielonych” wstąpił Łukasz Mamczarz, a ponadto z TSP Kuloodpornych Bielsko-Biała został wypożyczony Kamil Gajda.

Do występu przed własną widownią poznaniacy przygotowywali się na pięciu weekendowych zgrupowaniach. Więcej treningów mieli kadrowicze, czyli wspomniany Marcin Oleksy, a także bramkarz i kapitan Warty Poznań, Hubert Mularczyk oraz Mateusz Warakomski. Cała trójka uczestniczy ostatnio regularnie w zgrupowaniach reprezentacji Polski.

Nie tylko mecze na Golęcinie

Warto wybrać się w weekend na stadion lekkoatletyczny na Golęcinie nie tylko po to, by zobaczyć zmagania w tej dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie sportu oraz jej najbardziej dziś rozpoznawalną twarz, Marcina Oleksego. Zawodnik Warty Poznań będzie miał ze sobą Nagrodę Puskasa i zostanie ona wystawiona w taki sposób, żeby każdy mógł ją obejrzeć z bliska.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz