Wyjątkowy sezon PZU Amp Futbol Ekstraklasy startuje w Poznaniu


– Po nominacji i zdobycie przez Marcina nagrody FIFA za najładniejszą bramkę roku 2022 wzrosło zainteresowanie amp futbolem. Jesteśmy podbudowani sukcesem naszego zawodnika. Wszystkim z nas dodaje to wiary w siebie – podkreśla trener „Zielonych”, Dariusz Sylwestrzak.

Sukces Marcina Oleksego sprawił, że cała społeczność amp futbolowa mogła poczuć się wyjątkowo. A warto podkreślić, że piłka nożna dla osób po amputacjach i z niedowładem kończyn rozwija się w Polsce modelowo. W drugim sezonie z rzędu liga powiększa się o nowa drużyna. Tym razem do stawki dołączył Śląsk Wrocław.

Nowa formuła – Warta Poznań chce powalczyć o medal

Przy siedmiozespołowej Ekstraklasie władze ligi podjęły decyzję o zmianie formuły wyłaniania mistrza Polski. Dwa pierwsze turnieje – teraz w Poznaniu i za miesiąc w Warszawie – będą miały charakter eliminacji. Po rozegraniu meczów każdy z każdym (po trzy spotkania na każdym turnieju) stawka zostanie podzielona. O tytuł w grupie mistrzowskiej powalczą trzy najlepsze ekipy, a pozostałe będą rywalizowały ze sobą o miejsce tuż za podium.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz