Wielki Dzień Pszczół 2022


W poniedziałek na polanie piknikowej w Ogrodzie Botanicznym odbędą się gry i zabawy dla dzieci oraz rodziców. Ponadto w siedzibie CIR przy ul. Ratajczaka 44 najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których uczestnicy wykonają papierową ozdobę doniczkową w kształcie pszczoły.

Świętowanie obchodów Wielkiego Dnia Pszczół zakończy II „Bieg dla Pszczół”, który odbędzie się 8 sierpnia w Ogrodzie Dendrologicznym w Poznaniu. Zgłaszać się można na stronie internetowej, a część opłaty wpisowej zostanie przekazana fundacji wspierającej pszczoły.

Wydarzenia organizowane są w ramach programu „Poznań dla pszczół”, który koordynuje Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP. Więcej informacji o inicjatywie  znaleźć można na stronie internetowej.

Partnerami wydarzeń z okazji Wielkiego Dnia Pszczół są: Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Palmiarnia Poznańska, Polskie Towarzystwo Entomologiczne, Poznańskie Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Estrada Poznańska, Poznańskie Centrum Dziedzictwa. PD

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz