Wielki Dzień Pszczół 2022


8 sierpnia obchodzony jest Wielki Dzień Pszczół – jednych z najbardziej istotnych stworzeń dla człowieka oraz środowiska. W Poznaniu po raz kolejny odbędą się z tej okazji liczne wydarzenia edukacyjne. Atrakcje w różnych częściach miasta potrwają do końca miesiąca.

– Poprzez działania o charakterze edukacyjnym chcemy podnieść świadomość poznaniaków; chcemy pokazywać możliwości indywidualnego i zbiorowego działania na rzecz ochrony owadów zapylających. Jesteśmy przekonani, że jedynie poprzez wspólne zaangażowanie w tworzenie miejsc przyjaznych zapylaczom, jesteśmy w stanie sprawić by owadom żyło się lepiej. – podkreśla Joanna Jajus, dyrektorka Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP.

Obchody rozpoczną się 5 sierpnia w Palmiarni Poznańskiej oraz Ogrodzie Botanicznym. Odbędą się tam wystawy przybliżające bogaty świat pszczołowatych i innych gatunków owadów zapylających, odgrywających kluczową rolę w ekosystemach lądowych na Ziemi. Organizatorzy, poprzez wydarzenia, chcą pokazać piękno pszczół, przekazać kilka ciekawostek na ich temat oraz zachęcić do ochrony tej ważnej grupy ekologicznej zwierząt. Wystawy potrwają do końca miesiąca.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz