Wielki Dzień Pszczół 2022


W sobotę, 6 sierpnia w Poznańskiej Palmiarni odbędą się warsztaty z pszczelarzem, połączone z wystawą plakatów edukacyjnych.  Podczas trwania wydarzenia będzie można poznać tajemnice działania oraz strukturę pszczelej rodziny. Tego dnia zwiedzający Palmiarnię będą mogli dowiedzieć się więcej o pracy pszczelarza, poznać jego strój oraz elementy sprzętu.

Natomiast na placu Bernardyńskim, również w sobotę, odbędą się warsztaty robienia kul nasiennych. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak ogromne znaczenie ma zieleń miejska w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym oraz w jaki sposobów sadzenie roślin poprzez takie kule może pomóc otoczeniu.

Ponadto organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w grze terenowej „Z kwiatka na kwiatek”, przygotowanej przez Ogród Botaniczny. Trwać będzie od 6 do 8 sierpnia. Karty do gry dostępne będą już od 5 sierpnia w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym.

Na placu Wolności wystawione zostaną dwa spektakle edukacyjne dla dzieci. W niedzielę 7 sierpnia zaprezentowana zostanie „Pszczółka Maja” – historia o bohaterstwie, wewnętrznej sile i odwadze oraz różnorodności jaką niesie ze sobą świat. Natomiast w poniedziałek, 8 sierpnia odbędzie się spektakl „Co słychać w ulu?” – jest to bajka będąca odpowiedzią na często zadawane przez dzieci pytania: „co pszczoła robi w zimie? czy jest pracowita?”.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz