Warta Poznań – MKS Kluczbork 3:0 (Relacja LIVE, ZDJĘCIA)

Drugoligowa Warta Poznań, nad którą patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”, kontynuuje znakomitą serię zwycięstw. Zieloni wygrywając 3:0 (3:0) z MKS Kluczbork odnieśli piątą wygraną z rzędu. Na inaugurację rozgrywek pokonali w popularnym „Ogródku” Rozwój Katowice 3:1, a następnie wygrali na wyjeździe z Legionovią Legionowo 3:2 i u siebie z ROW 1964 Rybnik 2:0. W miniony piątek zwyciężyli z Gwardią Koszalin 3:0. Z 15 punktami na koncie zieloni prowadzą w II lidze. Poniżej relacja live z tego spotkania.

Zdjęcia z meczu zobacz klikając w link poniżej:

Warta Poznań – MKS Kluczbork na zdjęciach

Wypowiedzi z konferencji prasowej poniżej:

Trenerzy po meczu Warta Poznań – MKS Kluczbork powiedzieli

Bartosz Kieliba: – Do Wejherowa jedziemy po zwycięstwo!

93. minuta – Koniec spotkania! Po dwóch trafieniach Adriana Laskowskiego i golu Adriana Cierpki z pierwszej połowy Warta Poznań odnosi piąte zwycięstwo z rzędu!

92. minuta – Blisko strzelenia bramki honorowej był Krzysztof Bodziony, lecz na szczęście Adriana Lisa piłka trafiła w słupek!

90. minuta – Piotr Łęgosz doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89. minuta – Adrian Szynka (Warta Poznań) został ukarany żółtą kartką.

84. minuta – Żółtą kartkę otrzymał Paweł Baraniak (MKS Kluczbork).

82. minuta – Czwarta zmiana MKS Kluczbork. Boisko opuścił Lucjan Zieliński, a w jego miejsce wszedł Miłosz Reisch.

75. minuta – Spotkanie wchodzące w ostatni kwadrans zdecydowanie straciło na tempie. Pewnie prowadzący piłkarze Warty Poznań ograniczają się do posiadania piłki i sporadycznych zrywów na połowę MKS Kluczbork. Wydawałoby się, że to goście powinni ruszyć za odrabianiem strat, ale nic takiego nie ma miejsca. Pressing i twarda postawa na własnej połowie zespołu Petra Nemca jest murem nie do przeskoczenia dla gości.

74. minuta – Czwarta zmiana w Warcie Poznań. Za Artura Marciniaka wszedł Adrian Chopcia.

67. minuta – Trzecia zmiana w Warcie Poznań. Na murawie pojawia się Michał Przybyła za Krzysztofa Biegańskiego.

65. minuta – Jakub Skoczylas (MKS) Kluczbork zastąpił grającego z numerem 90. Tomasza Górkiewicza.

59. minuta – Boisko opuszcza Hubert Antkowiak, a w jego miejsce wszedł wychowanek Warty Poznań Adrian Szynka.

52. minuta – Gospodarze nie zwalniają tempa! Podaniem klasy światowej popisał się Hubert Antkowiak, który posłał piłkę po ziemi do pędzącego Krzysztofa Biegańskiego. Skrzydłowy Warty wpadł w pole karne, jednak tym razem na posterunku był Kacper Majchrowski, który rzucając się pod nogi rywala, złapał futbolówkę.

50. minuta – Zieloni byli bardzo bliscy zdobycia czwartej bramki. Świetnym uderzeniem z okolicy 25. metra popisał się Radosław Jasiński, a przeszywająca powietrze futbolówka z hukiem odbiła się od poprzeczki!

46. minuta – Oba zespoły przeprowadziły przed rozpoczęciem drugiej połowy łącznie trzy zmiany. W barwach MKS Kluczbork na murawie pojawił się Damian Warchoł za Dawida Wolnego i Marcin Niemczyk za Sebastiana Deję. W szeregach Warty Poznań Michał Grobelny zastąpił strzelca trzeciego gola Adriana Cierpkę.

45. minuta – Warta Poznań podwyższa prowadzenie na 3:0! Gola do szatni zdobył Adrian Cierpka, który strzałem po ziemi pokonał najsłabsze ogniwo zespołu przyjezdnego. Tym samym udokumentował zdecydowaną dominację swojej drużyny, która pewnie kroczy po trzy punkty.

41. minuta – Pierwsza kontrowersyjna sytuacja, w której głównym bohaterem jest arbiter spotkania Piotr Łęgosz. Po raz kolejny brakiem odpowiedzialności wykazał się Kacper Majchrowski. Ponownie źle ocenił sytuację i spóźniony faulował biegnącego do piłki w bocznym sektorze Krzysztofa Biegańskiego. Z całą pewnością golkiper gości powinien w tym momencie otrzymać drugą żółtą kartkę, a co za tym idzie opuścić plac gry.

39. minuta – Poznaniacy są zdecydowanie dominującą stroną w spotkaniu. Szczególnie groźne są akcje prowadzone skrzydłami. Po właśnie jednej z takich akcji drugiego gola zdobył Adrian Laskowski. Piłkarze z Kluczborka nie są w stanie przejąć inicjatywy, tym samym koncentrują się na grze z kontrataku.

32. minuta – Wiktor Patrzykąt (Warta Poznań) obejrzał żółtą kartkę.

27. minuta – Wojciech Kochański (MKS Kluczbork) otrzymał żółtą kartkę.

23. minuta – 2:0 dla Warty! Kapitalnie piłkę w pole karne wrzucił Adrian Cierpka, a jeszcze lepiej w okolicach jedenastego metra nogę dołożył Adrian Laskowski. Kacper Majchrowski nie miał szans, aby uchronić swoją drużynę od straty gola.

17. minuta – Krzysztof Bodziony (MKS Kluczbork) został ukarany żółtą kartką.

14. minuta – Warta wychodzi na prowadzenie za sprawą Adriana Laskowskiego, który pewnie wykorzystał rzut karny! Fatalnie zachował się stojący między słupkami Kacper Majchrowski. Bramkarz za późno ruszył do piłki i ubiegł go Krzysztof Biegański, który dodatkowo został sfaulowany. Piotr Łęgosz pokazał Majchrowskiemu żółtą kartkę.

7. minuta – Żółtą kartkę za faul otrzymał Adrian Cierpka (Warta Poznań).

6. minuta – MKS Kluczbork nie skorzystał z rzutu wolnego, który sędzia Łęgosz podyktował w okolicach 30. metra. Zamiast uderzać bezpośrednio na bramkę Adriana Lisa, goście krótko wykonali stały fragment gry, a strzał Sebastiana Deji nie miał prawa zaskoczyć golkipera Warty Poznań.

2. minutaPierwsi z akcją ofensywną wyszli goście z Kluczborka, jednak po zaledwie stu dwudziestu sekundach to piłkarze Warty mogli objąć prowadzenie po strzale zza pola karnego autorstwa Radosława Jasińskiego, który poszybował ponad poprzeczkę.

17:32 – Arbiter główny Piotr Łęgosz rozpoczął spotkanie! Zawodnicy oraz kibice w pełnej gotowości.

17:25 – Obie drużyny mają już za sobą rozgrzewkę, a za pięć minut rozbrzmi przy Drodze Dębińskiej pierwszy gwizdek. Pomimo meczu w środku tygodnia na trybunach dopisali kibice, którzy z całą pewnością będą wspierać poznański zespół.

17:00 – Znamy składy obu zespołów, które prezentują się następująco: