Świąteczna odsłona Salonu Poezji z Pauliną Gałązką


Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na wyjątkową, świąteczną odsłonę Salonu Poezji. 17 grudnia o godz. 11.45 gościem będzie aktorka teatralna, filmowa i serialowa – Paulina Gałązka, która przeczyta poezję świąteczną różnych autorów. 

Paulina Galazka

Paulina Gałązka zadebiutowała w kultowym spektaklu „Tramwaj zwany pożądaniem”, a sławę przyniosły jej role m.in. w serialach „Pierwsza miłość”, „Znaki”, „Królowa” i filmach takich jak „Na bank się uda” czy „Dziewczyny z Dubaju”. Podczas grudniowej, 78. Odsłony Salonu Poezji odczyta poezję takich autorów jak Krzysztof Kamil Baczyński, Adam Asnyk, Ernest Bryll, Leszek Długosz, Konstanty Ildefons Gałczyński czy Kazimiera Iłłakowiczówna.

Nie zabraknie także wyjątkowej oprawy muzycznej. Solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu Urszula Laudańska, uczestniczka 9. edycji popularnego programu The Voice of Poland, zaśpiewa świąteczne piosenki. W repertuarze znalazły się: „Mario, czy już wiesz?”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Jest taki dzień”, „Pada śnieg” oraz „Zaśnij dziecino”. Urszuli Laudańskiej towarzyszyć będzie Radosław Mateja, pianista z orkiestry Teatru Muzycznego.

Salon Poezji z Pauliną Gałązką odbędzie się również w Zamku w Kórniku tego samego dnia o godz. 17:00. Wstęp tylko z zaproszeniami. W sprawie miejsc prosimy o kontakt z Biblioteką Kórnicką.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz