Jazzman Michał Urbaniak i Urbanator Days ponownie na scenie


Urbanator Days to projekt skierowany do wszystkich, którzy kochają grać i chcą wykonywać muzykę rytmiczną niezależnie od stylu i gatunku. To jest miejsce dla amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, a także wszystkich pasjonatów muzyki rytmicznej, niezależnie od wykształcenia i stopnia zaawansowania muzycznego, którzy chcą grać, śpiewać, rapować, programować muzykę w komputerze czy uczyć się występowania z loopstations.

Idea Urbanatora pierwotnie zrodziła się w Nowym Jorku i zaowocowała stworzeniem znakomitego albumu oraz współpracą z wydawnictwami wytworni Hip BopRecords i Ubx Records, co było sensacją na rynku muzycznym na świecie. Ustawiło pozycję legendarnego dziś Urbanatora jako pierwszego zespołu jazzowego z raperem oraz wpływami hip hopu na nowojorskiej i światowej scenie muzycznej. Dotychczas wydarzenie gościło m.in.: w Nowym Yorku (od 1990) w Philadelphii, Baltimore, Washington DC i Chicago a w Europie w Londynie (Ronnie Scot’s Club).

Urbanator Days w Polsce odbywały się m.in. w: Łodzi, Kutnie, Warszawie, Kędzierzynie-Koźlu, Gdańsku, Białymstoku czy Katowicach. Na jubileuszową edycję jazzman zaprasza do Poznania, gdzie publiczność podczas wieczornego koncertu usłyszy kompozycie samego Michała Urbaniaka, ale także utwory Herbie Hancocka, Lenny’ego Whitea, Marcusa Millera i Milesa Davisa, Amy Winehouse, Marvina Graya i Prince’a, czyli tych kompozytorów, którzy są ważni dla całego świata muzyki rytmicznej. Jam session w wykonaniu uczestników warsztatów na razie pozostaje niespodzianką.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz