Jazzman Michał Urbaniak i Urbanator Days ponownie na scenie


To będą dwa dni pełne jazzu. Unikatowe warsztaty muzyczne, łączące światowej klasy artystów z amatorami, i finałowy koncert w Sali Ziemi. Urbanator Days po raz pierwszy w swej 15-letniej historii odbędzie się w Poznaniu 24 i 25 września.

Urbanator Days to unikatowe warsztaty muzyczne, które sam autor określa jako „antyszkolenie”, łączące światowej klasy artystów z amatorami stawiającymi pierwsze profesjonalne kroki muzyczne. Od 2005 roku lat Michał Urbaniak spotyka się z młodymi muzykami, żeby wraz z mistrzowską kadrą z Nowego Jorku zarażać miłością do jazzu, a następnie grać wspólne koncerty. Celem wydarzenia jest spotkanie i wymiana energii twórczych w trakcie warsztatów muzycznych prowadzonych pod okiem najwybitniejszych artystów międzynarodowej sceny soulu, jazzu i rapu. Zwieńczeniem warsztatów jest koncert finałowy profesjonalnych muzyków oraz jam session z udziałem warsztatowiczów.

– Jestem poruszony i dumny, że już od 15 lat w ramach Urbanator Days popularyzujemy muzykę rytmiczną i zachęcamy kolejne pokolenia do rozwijania swoich pasji. Dla mnie to jest fantastyczne spotkanie muzyczno-socjologiczne przede wszystkim z młodymi ludźmi. Przychodzą na warsztaty Ci, którzy kochają muzykę, ona jest ich pasją i czasem nie wiedzą, co z tym zrobić. Grają w garażach albo w domu, a chcieliby skonfrontować się, pograć, poćwiczyć, pogadać i popatrzeć, jak robią to inni. Pamiętam, jak byłem młodym chłopakiem i jak ważne było dla mnie muzyczne spotkanie z autorytetem muzycznym zagranie z kimś, kogo dotychczas znałem i podziwiałem tylko z płyt. A obcując z tak ważnym dla mnie człowiekiem zrozumiałem, że ja też mogę grać! I dostałem skrzydeł do dalszego grania i występowania. Takie spotkania i wspólne grania są szalenie istotne – mówi Michał Urbaniak pomysłodawca i twórca Urbanatora. – Cieszę się, że 15-lecie Urbanator Days odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, to niezwykle atrakcyjna przestrzeń, wierzę, że przyciągnie (nie tylko zdolnych) ludzi z Polski a nawet zza granicy! – dodaje jazzman.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz