Jazzman Michał Urbaniak i Urbanator Days ponownie na scenie


– Odkąd sięgam pamięcią, zawsze byłem wszystkiego ciekaw, uwielbiałem poszukiwać i odkrywać – nowe brzmienia, rytmy, młode, nikomu nieznane talenty. Myślę, że to między innymi z tej potrzeby zrodziła się idea Urbanator Days – mówi Michał Urbaniak i wspomina swoją współpracę ze Steve’em Jordanem, który po śmierci Charliego Wattsa na stałe dołączył do The Rollling Stones. – Będąc w Nowym Jorku szukałem muzyków i to właśnie wtedy zaprosiłem nastoletniego wówczas chłopaka obdarzonego niezwykłym talentem, by dołączył do mojego zespołu. Wspólnie nagraliśmy dwa albumy (Body English) i koncertowaliśmy z takimi wspaniałymi Artystami jak: Kenny Kirkland, Marcus Miller, czy Mike Stern – dodaje muzyk.

Udział w warsztatach może wziąć każdy miłośnik muzyki, który pragnie rozwijać swoje zdolności pod okiem światowej sławy profesjonalnych muzyków. Wystarczy dokonać rejestracji na https://urbanatordays.com/product/urbanator-days-2022-warsztaty-poznan/ i opłaty wpisowej (109 zł), w ramach której uczestnicy otrzymają nieograniczony dostęp do platformy online, gdzie znajdują się webinary, materiały szkoleniowe, streamingi, wywiady z twórcami muzyki rytmicznej z całego świata, oraz dostęp do wersji beta Urbanator Radia prezentującego unikatowe playlisty.

Bilety na wieczorny koncert można kupić na stronie Tobilet.pl: https://tobilet.pl/michal-urbaniak-urbanator-days-koncert-polaczony-z-jam-session-25-09-2022.html

Partnerami tegorocznej edycji Urbanator Days są: Grupa MTP, Miasto Poznań, Teatr Muzyczny w Poznaniu oraz Legalna Kultura.

***

Michał Urbaniak od 1973 roku mieszka i tworzy w Nowym Jorku i Warszawie. Światowe uznanie przyniosła mu płyta „Tutu” nagrana z największą legendą jazzu Milesem Davisem. Wielokrotnie nagradzany, w 1992 roku znalazł się w prestiżowym „Down Beat” wśród największych sław jazzu na pierwszym miejscu aż w pięciu kategoriach. Znany jako współtwórca i kreator muzyki Fusion, jest autorem ponad 70 autorskich krążków. Współpracował z gwiazdami światowego jazzu, jak: Quincy Jones, Miles Davis, Billy Cobham, Stephane Grappelli, Joe Zawinul czy Herbie Hancock. Urbaniak jest pierwszym na świecie skrzypkiem wynalazcą, który zagrał na pięciostrunowych skrzypcach, zbudowanych wg własnego pomysłu. Kompozytor, aranżer swoich projektów: „Jazz Legends”, „Fusion”, „Urbanator”, „Urbanizer”, „UrbSymphony”.

Fot. Hieronim Dymalski

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz