Warta Poznań wygrywa z Legionovią 2:0. Zapis relacji „minuta po minucie”

Drugoligowa Warta Poznań w ostatnim oficjalnym spotkaniu w tym roku wygrała na własnym stadionie Legionovię Legionowo 2:0. Bramki dla Zielonych zdobyli: Adrian Cierpka i Karol Żmijewski. Kibiców, którzy nie mogli się pojawić na meczu poznaniaków zachęcamy do zapoznania się z zapisem relacji „minuta po minucie”. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Warta – Legionovia na zdjęciach –  kliknij tutaj.

Warta Poznań – Legionovia Legionowo 2:0 (0:0)
Bramka: Adrian Cierpka (63. minuta), Karol Żmijewski (70. minuta)
Żółta kartka: Michał Przybyła, Adrian Laskowski, Łukasz Spławski – Konrad Zaklika, Filip Kowalczyk
Czerwona kartka: Filip Kowalczyk (za drugą żółtą)
Sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice)

godz. 14:53 – Koniec spotkania Warta Poznań – Legionovia Legionowo 2:0 (0:0).

90. minuta – Sędzia główny Mateusz Bielawski doliczył 3. minuty do regulaminowego czasu gry.

88. minuta – Obrońcy zablokowali strzał Adriana Szynki z linii pola karnego.

86. minuta – Wojciech Kalinowski złapany na pozycji spalonej.

84. minuta – Zmiana w zespole Warty Poznań. Boisko opuszcza Adrian Cierpka, a wchodzi Adrian Szynka.

83. minuta – Zmiana w zespole Legionovii. Boisko opuszcza Mikołaj Grzelak, a wchodzi Maciej Wilanowski. Zmiana w zespole Warty Poznań. Boisko opuszcza Karol Żmijewski, a wchodzi Krystian Sanocki.

82. minuta – Dominik Pusałek broni strzał Łukasza Spławskiego z linii pola karnego.

80. minuta – Karol Żmijewski bliski zdobycia kolejnej bramki.

78. minuta – Zmiana w zespole Legionovii. Boisko opuszcza Olaf Matynek, a wchodzi Mazlum Abul.

77. minuta – Łukasz Spławski z Warty Poznań ukarany żółtą kartką.

74. minuta – Warta Poznań prowadzi grę na połowie gości, którzy są głęboko cofnięci.

70. minuta – Goooooooooooool… Karol Żmijewski podwyższa prowadzenie dla Warty Poznań.

69. minuta – Zmiana w zespole Warty Poznań. Boisko opuszcza Michał Przybyła, a wchodzi Adrian Chopcia.

67. minuta – Żółta kartka dla Adriana Laskowskiego.

64. minuta – Zmiana w zespole Legionovia. Boisko opuszcza Mateusz Kwiatkowski, a wchodzi Przemysław Rybkiewicz.

63. minuta – Goooooooooooool… Adrian Cierpka otwiera wynik spotkania pięknym uderzeniem z dystansu. Warta prowadzi z Legionovią 1:0.

60. minuta – Tempo spotkania wyraźnie spadło, a opady deszczu są bardziej intensywne.

56. minuta – Zmiana w zespole Warty Poznań. Boisko opuszcza Hubert Antkowiak, a wchodzi Łukasz Spławski.

54. minuta – Druga żółta kartka dla Filipa Kowalczyka, a w konsekwencji czerwona i goście zagrają w dziesiątkę.

53. minuta – Dośrodkowanie Karola Żmijewskiego z rzutu wolnego nie znajduje adresata i piłkę wyłapał Dominik Pusek.

52. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

50. minuta – Strzał Karola Żmijewskiego z rzutu wolnego mija bramkę gości. Grę nadal utrudnia padający deszcz.

47. minuta – Adrian Lis spokojnie broni uderzenie Wojciecha Kalinowskiego z linii pola karnego.

46. minuta – Rusza druga połowa. Adrian Laskowski podaje do Adriana Lisa.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY SPOTKANIA WARTA POZNAŃ – LEGIONOVIA LEGIONOWO 0:0.

45. minuta + 2 – Dośrodkowanie Karola Żmijewskiego z rzutu wolnego w pole karne gości, ale sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu. Koniec pierwszej połowy spotkania Warta Poznań – Legionovia Legionowo.

45. minuta – Sędzia główna Mateusz Bielawski doliczył 2. minuty do pierwszej połowy.

40. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

36. minuta – Michał Przybyła traci piłkę w polu karnym gości.

33. minuta – Olaf Martynek był bliski zdobycia bramki, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez Wojciecha Onsorge i rzut rożny dla Legionovii.

32. minuta – Warta Poznań cały czas prowadzi grę, ale nie potrafi stworzyć sobie w tych warunkach atmosferycznych klarowanej okazji na zdobycie bramki.

31. minuta – Warta Poznań traci najlepszą okazję na zdobycie bramki. Dominik Pusak wypuścił z rąk piłkę po dośrodkowaniu ze skrzydła, ale Karol Żmijewski i Hubert Antkowiak nie zdążyli skierować piłkę do pustej bramki.

28. minuta – Filip Kowalczyk z Legionovii ukarany żółtą kartką.

27. minuta – Obrońcy gości zablokowali strzał Karola Żmijewskiego zza linii pola karnego.

25. minuta – Zmiana w zespole Legionovia Legionowo. Boisko opuszcza Konrad Trzmiel, a wchodzi Wojciech Kalinowski.

22. minuta – Karol Żmijewski zagrał do Adriana Cierpki, który wychodził na pozycję sam na sam z bramkarzem, ale pomocnik gospodarzy stracił piłkę.

20. minuta – Konrad Zaklika z Legionovii ukarany żółta kartką.

19. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska. Cały czas pada deszcz.

17. minuta – Zamieszanie w polu karnym Legionovii. Hubert Antkowiak zablokowany przez obrońców gości.

15. minuta – Hubert Antkowiak bliski pozycji sam na sam z bramkarzem gości, ale zamiast oddać strzał zdecydował się na podanie, które przejął obrońca gości.

11. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska. Na trybunach brak kibiców Legionovii.

9. minuta – Michał Przybyła z Warty Poznań ukarany żółtą kartką za zatrzymanie rywala faulem.

6. minuta – Dośrodkowanie Nikodema Fiedosewicza do Adriana Laskowskiego, ale jego strzał głową mija bramkę gości.

4. minuta – Hubert Antkowiak fauluje obrońcę gości w polu karnym i rzut wolny dla Legionovii.

3. minuta – Warta Poznań od pierwszych minut próbuje przejąć inicjatywę.

1. minuta – Zaczyna Legionovia. Podanie ze środka do Mikołaja Grzelaka, ale jego długie zagranie na skrzydło przejmują obrońcy Warty Poznań.

godz. 12:59 – W Poznaniu zaczął padać deszcz, a na trybunach mała ilość kibiców.

godz. 12:57 – Zaczyna się prezentacja zespołów.

godz. 12:55 – Zespół Warty Poznań wystąpi w składzie: Adrian Lis (bramkarz) – Wojciech Onsorge, Bartosz Kieliba (kapitan), Nikodem Fiedosewicz, Michał Przybyła, Karol Żmijewski, Adrian Laskowski, Radosław Jasiński, Hubert Antkowiak, Artur Marciniak, Adrian Cierpka.

godz. 12:50 – Zespół Legionovia Legionowo wystąpi w składzie: Dominik Pusek (bramkarz) – Daniel Kutarba, Tomasz Wojcinowicz, Mateusz Zając, Maciej Goliński, Mateusz Kwiatkowski, Mikołaj Grzelak (kapitan), Olaf Martynek, Filip Kowalczyk, Konrad Trzmiel, Konrad Zaklika.

godz. 12:45 – Spotkanie Warta Poznań – Legionovia Legionowo poprowadzi sędzia Mateusz Bielawski (Katowice).

godz. 12:40 – Trwa rozgrzewka zespołów Warta Poznań i Legionovia Legionowo.

godz. 12.35 – Aktualnie w Poznaniu około 8 stopni na termometrach, a niebo lekko zachmurzone. Synoptycy zapowiadają około godziny 14:00 przelotne opady deszczu.

godz. 12:30 – Trwa rozgrzewka zespołów Warta Poznań i Legionovia Legionowo.

Bilety na spotkanie Warta Poznań – Legionovia Legionowo są w cenie 5 zł (ulgowy), 10 zł (normalny) – w przedsprzedaży oraz 10 zł (ulgowy) i 15 zł (normalny) w dniu meczu. Do zakupu biletu ulgowego upoważnione są osoby uczące się do 20. roku życia oraz studenci po okazaniu aktualnej legitymacji studenckiej do 26. roku życia oraz osoby po 65 roku życia, a także honorowi krwiodawcy oraz dawcy szpiku (za okazaniem legitymacji). Dzieci do lat 13 oraz wszystkie kobiety – wstęp wolny po okazaniu odebranej wcześniej darmowej wejściówki (przedsprzedaż lub kasa biletowa w dniu meczu). Dzieci, które nie skończyły 3 lat mogą zostać wpuszczone na stadion bez biletu.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.