Warta Poznań wygrała ze Stalą Mielec 1:0. Zobacz zapis relacji minuta po minucie.

Warta Poznań wygrała na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim z zespołem FKS Stal Mielec 1:0 w 3. kolejce Fortuna 1 Liga. Zwycięskiego gola w pierwszej połowie zdobył Krzysztof Biegański, ale bohaterem spotkania był bramkarz Adrian Lis, który wybronił rzut karny i w doliczonym czasie gry wygrał pojedynek sam na sam z rywalem. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj

Warta Poznań – FKS Stal Mielec 1:0 (1:0)
Bramka: Krzysztof Biegański (21. minuta)
Żółte kartki: Michał Grobelny,Wojciech Fadecki, Artur Marciniak – Mateusz Spychała, Rafał Grodzicki
Sędzia: Konrad Kiełczewski z Białegostoku
Widzów: ok. 400.

Warta Poznań: Adrian Lis – Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Radosław Jasiński – Wojciech Fadecki (84. Robert Janicki), Artur Marciniak, Michał Grobelny, Adrian Cierpka (89. Paweł Piceluk), Nikodem Fiedosewicz – Krzysztof Biegański (78. Krystian Sanocki).

Stal Mielec: Seweryn Kiełpin – Mateusz Spychała, Rafał Grodzicki, Martin Dobrotka, Leândro (46. Krystian Getinger) – Maksymilian Banaszewski, Marcel Gąsior, Grzegorz Tomasiewicz (77. Łukasz Wroński), Bartosz Nowak, Andreja Prokić – Sebastian Bergier (46. Sergio Mendiguchia).

19:00 – Koniec spotkania Warta Poznań – Stal Mielec 1:0.

90. minuta – Adrian Lis w doliczonym czasie gry wygrywa pojedynek sam na sam z Sergio Mendiguchia

90. minuta – Sędzia główny doliczył do regulaminowego czasu gry 5. minut.

89. minuta – Zmiana w zespole Warty Poznań. Boisko opuszcza Adrian Cierpka, a wchodzi Paweł Piceluk.

88. minuta – Spotkanie toczy się w środowej strefie boiska.

84. minuta – Zmiana w zespole Warty Poznań. Boisko opuszcza Wojciech Fadecki, a wchodzi Robert Janicki.

83. minuta – Rafał Grodzicki ukarany żółtą kartką za przerwanie akcji gospodarzy faulem.

80. minuta – Jakub Kiełb pewnie wybija z pola karnego Warty dośrodkowanie kierowane na napastników Stali.

78. minuta – Zmiana w zespole Warty Poznań. Boisko opuszcza Krzysztof Biegański, a wchodzi Krystian Sanocki.

78. minuta – Żółtą kartką ukarany Artur Marciniak

75. minuta – Mateusz Spychała ukarany żółtą kartką.

72. minuta – Adrian Cierpka zatrzymany faulem przez Marcela Gąsiora i rzut wolny dla Warty Poznań.

70. minuta – Adrian Lis broni strzał z rzutu karnego Bartosza Nowaka i rzut rożny dla Stali Mielec.

68. minuta – Sergio Mendiguchia faulował Radosława Jasińskiego i rzut wolny dla Warty Poznań.

65. minuta – Ładny strzał Michała Grobelnego zmierzający w okienko bramki gości broni Seweryn Kiełpin i rzut rożny dla Warty.

61. minuta – Bartosz Kieliba wybija na rzut rożny groźne podanie w pole karne ze skrzydła.

58. minuta – Strzał Michała Grobelnego z linii pola karnego blokuje obrońca i piłka minimalnie mija bramkę gości. Rzut rożny dla Warty Poznań.

55. minuta – Strzał Andreja Prokicia z narożnika pola karnego zdecydowanie mija bramkę Adriana Lisa.

53. minuta – Dośrodkowanie Krzysztofa Biegańskiego z rzutu wolnego w pole karne gości mija piłkarzy Warty.

51. minuta – Strzał głową Bartosza Kieliby po dośrodkowaniu z rzutu wolnego mija bramkę gości.

49. minuta – Tomasz Dejewski zatrzymuje rajd Andreja Prokicia w pole karne poznaniaków i rzut rożny dla gości.

48. minuta – Adrian Lis pewnie broni strzał Grzegorza Tomasiewicza.

47. minuta – Warta Poznań miała idealną okazję, aby wyjść na prowadzenie 2:0, ale Michał Grobelny nie zrozumiał się z Wojciechem Fadeckim.

46. minuta – Rusza druga połowa spotkania Warta Poznań – Stal Mielec 1:0. W zespole gości Leandro Messiasa Dos Santosa zastąpił  Krystian Getinger, a za Sebastiana Bergiera wszedł Sergio Mendiguchia.

godz. 17:49 – Koniec pierwszej połowy spotkania Warta Poznań – Stal Mielec 1:0. Przerwa potrwa 15 minut.

45. minuta – Nikodem Fiedosewicz przegrywa pojedynek sam na sam z Sewerynem Kiełpinem.

43. minuta – Strzał Bartosza Nowaka z rzutu wolnego zatrzymuje się na murze piłkarzy Warty Poznań.

42. minuta – Końcówka spotkania jest bardzo nerwowa i obfituje w wiele fauli.

38. minuta – Adrian Cierpka powalony przez obrońców przed polem karnym gości, ale sędzia nakazał grać dalej.

35. minuta – Wojciech Fadecki z Warty Poznań ukarany żółtą kartką.

34. minuta – Seweryn Kiełpin spokojnie wyłapuje dośrodkowanie Radosława Jasińskiego z lewego skrzydła.

33. minuta – Kolejna próba Stali na zdobycie bramki, ale piłka zdecydowanie mija bramkę Zielonych.

30. minuta – Przerwa na uzupełnienie płynów w związku z panującymi upałami.

25. minuta – Na murawie leży Wojciech Fadecki, ale sędzia nakazał grać dalej.

21. minuta – Pewnym uderzeniem z linii pola karnego popisuje się Krzysztof Biegański i Warta prowadzi ze Stalą 1:0.

19. minuta – Od kilku minut spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

15. minuta – Po kwadransie gry inicjatywę zaczynają przejmować Zieloni, którzy coraz odważniej atakują bramkę gości.

14. minuta – Obrońcy gości blokują strzał Bartosza Kieliby, piłka dotyka ręki jednego z piłkarzy Stali, ale sędzia nakazał grać dalej.

13. minuta – Maksymilian Banaszewski powstrzymuje Michała Grobelnego, który próbował dośrodkować w pole karne Stali.

11. minuta – Strzał Adriana Cierpki zza linii pola karnego mija bramkę Stali Mielec.

9. minuta – Michał Grobelny ukarany żółtą kartką za zatrzymanie faulem rywala.

7. minuta – Adrian Lis broni groźne uderzenie Andreja Prokicia.

6. minuta – Dośrodkowanie z prawego skrzydła Bartosza Nowaka w pole karne poznaniaków, ale piłka opuszcza boisko. Od bramki zaczyna Adrian Lis.

4. minuta – Początek spotkania zdecydowanie należy do zespołu z Mielca, który przejął inicjatywę i miał rzut rożny.

1. minuta – Sebastian Bergier dośrodkowuje z lewego skrzydła w pole karne poznaniaków, ale piłka opuszcza boisko.

1. minuta – Zaczyna Warta Poznań. Adrian Cierpka zagrywa do Artura Marciniaka.

godz. 16:50 – Trwa rozgrzewka zespołów przed meczem 3. kolejki Fortuna 1 Liga, Warta Poznań – Stal Mielec.

godz. 16:40 – Spotkanie Warta Poznań – Stal  Mielec poprowadzą sędziowie: Konrad Kiełczewski (sędzia główny), Piotr Podbielski (asystent), Jakub Winkler (asystent), Mateusz Skrzypko (sędzia techniczny).

godz. 16:30 – Znamy oficjalne składy na mecz Warta Poznań – Stal Mielec.