Warta Poznań vs. Garbarnia Kraków LIVE

Piłkarze Warty  Poznań zainaugurowali na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim sezon w Fortuna 1. Lidze. Ich rywalem była Garbarnia Kraków. Poniżej relacja minuta po minucie. Patronat nad Wartą sprawuje Nasz Głos Poznański.

90+4 min. Koniec meczu. 1:1 (0:1).

90+2 min. Rzut wolny dla Warty. Do wypitej piłki po dośrodkowaniu dobiega Sanocki, ale jego strzał bardzo niecelny.

90 min. Cztery minuty doliczone.

85 min. Zmiana Garbarni:  schodzi Kalemba, na boisku pojawia się Garzeł.

82 min. Zmiana w zespole gości: za Wróbla wchodzi Wójcik.

77 min. GOOOOL dla Warty! Bartosz Kieliba wykorzystuje dobre dośrodkowanie Kiełba z rzutu wolnego i strzałem głową wyrównuje! Piękna bramka. 1875 dni czekała Warta na gola w I lidze.

76 min. Węsierski upomniany żółtym kartonikiem za faul na Grobelnym.

73 min. Zmiana w drużynie Garbarni: z Kostrubała wchodzi Masiuda.

73. min. Warta bliska wyrównania. Fadecki podał do Sanoskiego, który oddał silny strzał. Cabaj z trudem broni.

72 min. Trzecia zmiana w Warcie. Robert Janicki wchodzi za Piceluka.

68 min. Dobra akcja Warty! Kiełb dośrodkował wzdłuż bramki, ale Piceluk nie doszedł do piłki. Zabrakło niewiele.

64 min. Świetne podanie Przemysława Lecha z własnej połowy do Szymona Kiebzaka, który wpadł w pole karne, ale zamiast strzelać dośrodkował na długi słupek, gdzie… nie było żadnego z jego kolegów. To mogła być akcja meczu…

62 min. Druga zmiana w drużynie zielonych: Artur Marciniak wchodzi za Zulciaka.

57 min. Pierwsza zmiana w Warcie. Za Biegańskiego wchodzi Krystian Sanocki.

53 min. Kolejna dobra akcja Garbarni. Na szczęście, dla poznaniaków zakończona niecelnym strzałem głową Tomasza Ogara.

48 min. W rewanżu uderza Cierpka, ale piłka mija bramkę krakowian.

47 min. Świetny początek gości. Jakub Wróbel otrzymał prostopadłe podanie w szesnastkę Warty, z lewej strony, huknął, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

46 min. Drugą połowę rozpoczynają goście. W przerwie nie nastąpiły zmiany w składach.

Godz. 18.49. Piłkarze wychodzą na boisko.

Koniec pierwszej połowy. Trwa przerwa. Ostatnie minuty pokazały, że Wartę stać na odrobienie straty.

45 min. Kolejna dobra akcja poznaniaków zakończona strzałem Zulciaka. Cabaj jednak był na miejscu.

43 min. Świetna akcja Piceluka, który minął trzech rywali wpadając w pole karne, podał na dłuższy słupek, ale Biegański nie sięgnął piłki.

38 min. Warta próbuje odrabiać straty.

35 min. Gol dla Garbarni. Strzelcem Jakub Wróbel, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym powstałe po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

33. min. Adrian Cierpka zdecydował się na uderzenie zza 16 metrów, ale chybił.

31 min. Niklas Zulciak rozpoczął dobrze zapowiadającą się akcję, ale w  polu karnym stracił równowagę i piłkę.

29 min. Rzut rożny dla Garbarni. Dośrodkowanie na drugi słupek. Dobrze interweniował Adrian Lis.

22 min. Póki co, mecz toczony w wolnym tempie. Przypomina sparing, do tego pustawo na trybunach…

20 min. Pierwszy rzut rożny dla Garbarni. Zakończony niecelnym strzałem.

18 min. Wojciech Fadecki próbował zaskoczyć golkipera gości strzałem zza linii pola karnego. Uderzenie jednak za słabe.

16 min. Marcin Cabaj interweniuje przed polem karnym – wybija piłkę.

12 min. Jakub Kiełb faulowany przez Wróbla w okolicy szesnastki Garbarni, ale rzut wolny nie najlepiej wykonany. Piłkę wybił Lech.

10 min. Pierwszy celny strzał. Uderzenie Pawła Piceluka nie sprawiło jednak kłopotów bramkarzowi krakowskiej drużyny Cabajowi.

9 min. Krzysztof Biegański dośrodkował z prawej strony w pole karne gości, ale żaden z poznaniaków nie doszedł do piłki.

6 min. Spokojny początek spotkania. Gra toczy się w środku pola.

1 minuta. Mecz rozpoczynają zawodnicy Warty Poznań.

17.42. Prezes WZPN wręcza kapitanowi Warty puchar za wygranie II ligi.

17.40. Obie drużyny wychodzą na murawę.

17.30. Oto składy zespołów:

Warta Poznań: Lis –Dejewski, Kiełb, Kieliba (C), Grobelny, Zulciak, Piceluk, Biegański, Cierpka, Fadecki, Wypych.

Garbarnia Kraków: Cabaj – Czekaj, Pietras, Ogar, Wróbel, Pyciak, Kostrubała, Kiebzak, Kalemba (C), Węsierski, Lech.

Godz. 17.20. Witamy w transmisji online meczu byłych mistrzów Polski, obecnie beniaminków pierwszej ligi, czyli Warty Poznań i Garbarni Kraków. Warta wróciła na zaplecze ekstraklasy po pięciu latach, a krakowianie po 44. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:45.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj