Podsumowanie 2. kolejki Fortuna 1 Ligi


Pierwszy gol Garbarni po 44 latach na zapleczu ekstraklasy. Odra jedynym zespołem w lidze z kompletem punktów. Inauguracja oświetlenia w Niepołomicach. W weekend na boiskach Fortuna 1 Ligi kibice zobaczyli 16 bramek.

Z piątkowym meczem beniaminków wiąże się kilka liczb. Warta Poznań zagrała po raz pierwszy od 1875 dni w 1 Lidze, a bramkę na pierwszoligowym froncie zdobyła po 1889 dniach. Z kolei Garbarnia na bramkę na zapleczu ekstraklasy czekała aż 44 lata!

Bytowia po zwycięstwie w ubiegłym tygodniu, tym razem przed własną publicznością zanotowała bezbramkowy remis że Stomilem Olsztyn. Dla Dumy Warmii był to czwarty mecz bez porażki licząc poprzedni sezon. – Remis jest sprawiedliwy. Zarówno jedna, jak i druga drużyna miały swoje sytuacje. Cieszymy się jednak z tego punktu – mówił na konferencji prasowej trener Adrian Stawki, trener gospodarzy.

Przed tygodniem Chojniczanka w ostatnich sekundach meczu wypuściła pewne zdawałoby się punkty z Sandecją. W sobotę kibice z Chojnic przeżyli déjà vu. Znów końcówka spotkania i przeciwnik zdobywa golę na wagę remisu. Brawa należą się młodemu zespołowi Wigier, który grając końcówkę meczu w dziesiątkę, zdołał doprowadzić do wyrównania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz