Warta Poznań poniosła pierwszą porażkę (RELACJA LIVE)

Warta Poznań w 7. kolejce II ligi zmierzyła się na własnym stadionie z zespołem Błękitni Stargard Szczeciński. Niestety, podopieczni Petra Nemca nie odnieśli siódmego zwycięstwa z rzędu, a co gorsza stracili fotel lidera na rzecz Radomiaka Radom po porażce 1:2 (1:0) z Błękitnymi Stargard. Jedyną bramkę dla warciarzy zdobył Krzysztof Biegański. Patronem medialnym Warty Poznań jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”. Poniżej relacja live ze spotkania.

Byłeś na meczu Warty? Poszukaj siebie na zdjęciach

Warta Poznań – Błękitni Stargard Szczeciński 1:2 (strona wymaga odświeżania)

Bramki: Krzysztof Biegański (12. minuta) – Maciej Liśkiewicz (48. minuta), Wojciech Fadecki (70. minuta).

Żółte kartki: Adrian Laskowski (73. minuta), Krystian Sanocki (88. minuta), Bartosz Kieliba (90+3. minuta), Adrian Laskowski (90+7. minuta) – Tomasz Pustelnik (15. minuta), Hubert Kotus (42. minuta), Karol Orłowski (52.minuta), Maciej Liśkiewicz (73. minuta), Patryk Skórzecki (88. minuta), Rafał Gutkowski (90+1. minuta).

Czerwona kartka: Adrian Laskowski (90+7. minuta).

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).

Widzów: 889.

90+8. minuta – Koniec spotkania! Po sześciu wygranych z rzędu piłkarze Warty Poznań ponoszą porażkę i jednocześnie tracą fotel lidera II. ligi.

90+7. minuta – Drugą żółtą kartkę, a w efekcie czerwoną obejrzał Adrian Laskowski (Warta Poznań).

90+5. minuta – Kolejna zmiana w zespole Błękitnych Stargard. Za Michała Magnuskiego na boisku zameldował się Maciej Więcek.

90+3. minuta – Tym razem żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kieliba (Warta Poznań).

90+1. minuta – Żółtą kartkę obejrzał Rafał Gutkowski (Błękitni Stargard).

90. minuta – Arbiter doliczył osiem minut do regulaminowego czasu gry.

90. minuta – Boisko opuścił Krzysztof Biegański, a na murawie pojawił się Adrian Chopcia.

88. minuta – Po żółtej kartce obejrzał Krystian Sanocki (Warta Poznań) i Patryk Skórzecki (Błękitni Stargard).

85. minuta – Żółtą kartkę otrzymał Adrian Laskowski (Warta Poznań). Warciarze nadal nie potrafią stworzyć sobie klarownej sytuacji na wyrównanie stanu spotkania. Dodatkowo zawodnicy Błękitnych Stargard wykorzystują każdą możliwą okazję do chwilowego wstrzymania gry, czym doskonale wybijają z rytmu gospodarzy.

80. minuta – Zmiana w Warcie Poznań. Boisko opuścił Artur Marciniak, a za niego na placu gry pojawił się Hubert Antkowiak.

78. minuta – Piłkarze Warty ruszają do odrabiania straty. Przed dobrą okazją stał Adrian Cierpka, który otrzymał podanie po ziemi z prawego skrzydła. Niestety jego uderzenie z boku pola karnego nie sprawiło najmniejszego problemu Mariuszowi Rzepeckiemu.

73. minuta – Żółtą kartkę otrzymał Maciej Liśkiewicz (Błękitni Stargard).

70. minuta – GOL! Błękitni Stargard coraz bardziej dominują na boisku, co udokumentowali trafieniem Wojciecha Fadeckiego.

62. minuta – Podwójna zmiana w Warcie Poznań. Za Michała Przybyła na boisko wszedł Krystian Sanocki, a za Nikodema Fiedosewicza pojawił się Adrian Szynka. Chwilę wcześniej za niesportowe zachowanie drugą żółtą kartkę mógł otrzymać Tomasz Pustelnik. Zawodnik Błękitnych zupełnie bez powodu wykopał piłkę daleko poza boisko. Tym razem sędzia Mirosław Górecki był dla niego łaskawy i skończyło się na słownej reprymendzie.

55 .minuta – Boisko opuścił Karol Orłowski (Błękitni Stargard), a za niego na murawie pojawił się Filip Karmiński.

52. minuta – Żółtą kartkę otrzymał Karol Orłowski (Błękitni Stargard).

48. minuta – Bardzo mocny początek Błękitnych Stargard, którzy od razu ruszyli na bramkę Adriana Lisa. Akcja poskutkowała wyrównaniem Macieja Liśkiewicza, który mocnym uderzeniem z pola karnego pokonał stojącego między słupkami Adriana Lisa.

46. minutaPoczątek drugiej połowy. W szeregach Błękitnych Stargard na boisku pojawił się Rafał Gutkowski w miejsce Huberta Kotusa.

45+1. minuta – Koniec pierwszej połowy! Oba zespoły udają się do szatni, a podczas przerwy licznie zgromadzeni kibice obejrzą występ artystyczny Warcianek.

45. minuta – Arbiter Mirosław Górecki doliczył co najmniej jedną minutę do pierwszej części spotkania.

43. minuta – Świetną okazję na podwyższenie prowadzenia miał Adrian Laskowski. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego autorstwa Krzysztofa Biegańskiego pomocnik Warty świetnie wyskoczył do piłki w polu karnym i oddał strzał głową, jednak kapitalnie na linii bramkowej spisał się Mariusz Rzepecki, czym uchronił swój zespół od straty gola.

41. minuta – Żółtą kartę otrzymał Hubert Kotus (Błękitni Stargard).

40. minuta – Wraz z upływem czasu pierwszej połowy akcje ofensywne gospodarzy tracą na tempie, jednak Błękitni nie są w stanie znaleźć rozwiązania na solidnie spisujących się rywali. Co ważne, piłkarze Warty unikają zbędnego ryzyka wychodząc z akcjami na bramkę Mariusza Rzepeckiego.

38. minuta – Ależ bomba Krzysztofa Biegańskiego z rzutu wolnego z 30. metra. Golkiper Błękitnych z trudami wybił piłkę na rzut rożny.

26. minuta – Po objęciu prowadzenia gospodarze przejmują coraz większą inicjatywę. Zawodnicy Błękitnych mają duży problem z zawiązaniem składnej akcji i po kilku chwilach tracą piłkę na rzecz bardzo mądrze grających w defensywie zawodników Warty.

15. minuta – Żółtą kartę otrzymał kapitan Błękitnych Stargard Tomasz Pustelnik.

12. minuta – Ależ to była akcja! Warta Poznań wychodzi na prowadzenie w meczu! Kapitalnie akcję zespołową dośrodkowaniem z lewej strony wykorzystał Radosław Jasiński, a futbolówkę głową do siatki wpakował Krzysztof Biegański!

10. minuta – Oba zespoły starają się jak najszybciej przedostać przed pole karne rywala. Goście ze Stargardu nie zamierzają ułatwiać zadania piłkarzom Warty, wychodząc wysoko do pressingu, gdy ci tylko znajdą się przy piłce na swojej połowie.

1. minuta – Początek meczu.

17:02 – Rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Mirosława Góreckiego!

16:50 – Znamy składy obu zespołów. Przypominamy, że Warta Poznań walczy o siódmą wygraną z rzędu.