Warta Poznań wypożyczyła napastnika młodzieżowej reprezentacji Turcji


– Enis jest w swoim kraju uważany za duży talent. Cieszymy się, że przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy Warty Poznań, tym bardziej, że ten transfer czasowy wymagał od nas dużego zaangażowania – mówi Piotr Barłóg, pełnomocnik zarządu Warty Poznań ds. sportu. – To zawodnik o dużym potencjale i teraz przede wszystkim potrzebuje odpowiedniego środowiska do tego, by mógł się rozwijać. Wspólnie z zawodnikiem i jego otoczeniem byliśmy zgodni co do tego, że Warta Poznań jest takim właśnie miejscem. Wierzymy w to, że Enis szybko zaaklimatyzuje się w zespole zielonych i już wkrótce zaprezentuje swoje umiejętności na boiskach Ekstraklasy.

– Moim wielkim marzeniem było zagrać gdzieś w Europie i mam nadzieję, że uda mi się spełnić to marzenie w Warcie Poznań. Chciałbym się tu przede wszystkim rozwinąć jako piłkarz, a wierzę w to, że swoją grą, bramkami i asystami pomogę drużynie. Chciałbym w tym sezonie strzelić ok. 10-15 goli w Ekstraklasie. Wiem, że to ambitny plan, ale wierzę w to, że uda mi się go spełnić – mówi nowy napastnik poznańskiej drużyny.

Enis Destan jako 18-latek zadebiutował w reprezentacji kraju do lat 21. Wystąpił w niej 9 razy i zdobył 2 bramki – po jednej w meczach eliminacyjnych przeciwko Szkocji i Kazachstanowi jesienią 2021 roku. W tym drugim spotkaniu był to zwycięski gol na 1:0. Pół roku wcześniej, w marcu 2021 roku został powołany do reprezentacji Turcji, jednak nie znalazł się ostatecznie w kadrze na mecz z Łotwą w kwalifikacjach do mundialu w Katarze.

Fot. Jan Piechota / Warta Poznań

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz