Warta Poznań wypożyczyła napastnika młodzieżowej reprezentacji Turcji


Napastnik młodzieżowej reprezentacji Turcji, 20-letni Enis Destan został wypożyczony do Warty Poznań z Trabzonsporu. Kontrakt zawodnika obowiązuje do końca sezonu 2022/23.

Enis Destan pochodzi z Izmiru, ponad 4-milionowego miasta z zachodniej części Turcji, jednego z największych w kraju. Jest wychowankiem akademii piłkarskiej Altinordu, która przedstawia się jako największa i najbardziej nowoczesna w ojczyźnie nowego piłkarza zielonych. Ukształtowała m.in. reprezentantów Turcji: Caglara Soyuncu i Cengiza Undera.

Do końca ubiegłego roku zawodnikiem Altinordu FK był także Enis Destan. Po rozegraniu 47 meczów i strzeleniu 16 goli przeszedł na zasadzie transferu do Trabzonsporu. W maju świętował z tym klubem mistrzostwo, choć nie wystąpił ani razu w Super Lidze, a jedyny mecz w barwach drużyny z Trabzonu zanotował w Pucharze Turcji.

20-latek dotarł w tym tygodniu do stolicy Wielkopolski, przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt, który obowiązuje do końca bieżącego sezonu. Został też uprawniony do gry w PKO Bank Polski Ekstraklasie. W umowie z Trabzonsporem nie ma zapisu o prawie do pierwokupu Enisa Destana przez Wartę Poznań po zakończeniu okresu wypożyczenia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz