Świąteczny klimat opanuje całe miasto


Już w ten weekend Betlejem Poznańskie wystartuje na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim. Na poznaniaków i turystów czeka moc atrakcji – spektakle, koncerty, warsztaty, pokaz rzeźbienia w lodzie i tradycyjne grzane wino.

Betlejem Poznańskie

Po raz pierwszy Betlejem Poznańskie odbywa się w aż czterech miejscach, co czyni je największym w historii tej imprezy. Z atrakcji na Pl. Wolności i Międzynarodowych Targach Poznańskich można już korzystać. Teraz startują dwie kolejne lokalizacje – pl. Kolegiacki i rynek Łazarski.

W sobotę, 3 grudnia pierwsze atrakcje na pl. Kolegiackim zaplanowano już na godz. 16:00. Wtedy przed publicznością wystąpi zespół Golden Collective. O godz. 16:30 świąteczne lampki na 13-metrowej miejskiej choince zapali Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Później uczestnicy jarmarku będą mogli posłuchać ukraińskiej grupy Eat Me Crew. W wydarzeniu wezmą też udział uczniowe Szkoły Podstawowej nr 75, którzy wykonają program artystyczny. O godz. 17:00 poznaniaków i turystów – szczególnie najmłodszych – w świąteczny nastrój wprowadzi spektakl Teatru Fuzja „Takich Świąt jeszcze nie było”. Dzień później, 4 grudnia o godz. 12:00, będzie można wziąć udział w nietypowym wykonaniu „Cichej nocy” – klasyczna kolęda „zabrzmi” w polskim języku migowym.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz