Ruszyła rejestracja na Impact’23. Wśród gości autor „Czarnego łabędzia” Nassim Taleb


Taleb w jednej z najsłynniejszych swoich książek pt: „Czarny łabędź” tłumaczy czytelnikom świat nieznany, przypadkowy, dowodząc jego nieszablonowości i nieprzewidywalności.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia na Impact’22 zauważył aktualność spostrzeżeń Taleba komentując współczesne wyzwania polityczno-gospodarcze: „Fundamenty gospodarki światowej, taką jaką znamy do tej pory, zostały absolutnie zburzone. Nie jeden czarny łabędź, ale cały klucz czarnych łabędzi nadleciał nad gospodarkę światową. Państwo musi być odpowiednio elastyczne, czuwające, tak aby we właściwy sposób odpowiedzieć na wielkie wyzwania z którymi się mierzymy”.

W książce pt: „Antykruchość” natomiast, Taleb uczy jak tworzyć odporność na podobne sytuacje: „Niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł”. Czym zaskoczy nas tym razem?

Zaproszenie na Impact’23 przyjął także znany historyk i autor Adam Tooze.
W 2019 roku Foreign Policy uznało go za jednego z najważniejszych globalnych myślicieli dekady. Adam Tooze kieruje katedrą historii na Uniwersytecie Columbia, pełni także funkcję dyrektora Instytutu Europejskiego.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz