Przystanki „Literacka” w nowej odsłonie


Można już korzystać z odnowionych przystanków autobusowych „Literacka” w Poznaniu. W ramach przebudowy wykonano tam wiele prac związanych z elementami infrastruktury drogowej. Nowe przystanki zostały wyposażone w wiaty i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Przystanek „Literacka"

Przystanki „Literacka” znajdują się przy ulicy Koszalińskiej na poznańskim Strzeszynie. Zatrzymują się tam autobusy miejskich linii numer 164 i 170 oraz podmiejskich nr 835, 836 i 837, a w kierunku zajezdni przy ulicy Kaczej – także autobusy linii nocnej nr 216. Po przebudowie przystanki zyskały znacznie wyższy standard, a korzystanie z nich jest wygodniejsze dla pasażerów.

W ramach prac wymieniono nawierzchnię zatoki przystankowej w stronę ul. Kaczej, co sprawiło, że komfort jazdy autobusem jest w tym miejscu dużo wyższy. Zbudowano dwie nowe platformy przystankowe, które są zgodne ze standardami miejskimi i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wyposażono je m.in. w specjalistyczne elementy z wypustkami, co ułatwia przemieszczanie się osobom z dysfunkcją wzroku i zwiększa ich bezpieczeństwo. Przystanki są również wyposażone w kosze na śmieci oraz odnowione wiaty.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz