Poznań szuka inwestorów na targach w Cannes


Inwestycje o charakterze przemysłowo-usługowym mogą być realizowane na ponad 9-hektarowej nieruchomości, składającej się z kilku pól inwestycyjnych w rejonie ulic Obodrzyckiej, Sarbinowskiej i Garaszewo, która jest też częściowo przeznaczona pod parkingi niepubliczne. Z kolei oferowana na wynajem lub dzierżawę 9-hektarowa nieruchomość przy ul. Chojnickiej jest propozycją dla sektora turystyki, rekreacji i sportu.

Specjalną ofertę na targi MIPIM stanowią doskonale skomunikowane 3 nieruchomości na Śródce, placu Wielkopolskim i rynku Wildeckim, na których w przyszłości mogą powstać podziemne parkingi kubaturowe. W przypadku realizacji tych inwestycji, gdzie istnieją obecnie targowiska miejskie oraz boisko, zakładane jest zachowanie ich funkcji.

Poznań w czołówce miast przyszłości

W trakcie targów MIPIM Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta, odebrał nagrody za zajęcie przez Poznań 2. miejsca w kategorii „przyjazność biznesowi” i 7. w klasyfikacji ogólnej w corocznym raporcie „Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości”.

Raport przygotowali eksperci „fDi Intelligence” – branżowego magazynu, należącego do Financial Times. W tegorocznym zestawieniu przebadano aż 370 miast, które podzielono pod względem liczby ludności na pięć kategorii: główne, duże, średnie, małe i mikromiasta. Następnie oceniono je w pięciu podkategoriach: potencjał gospodarczy, przyjazność dla biznesu, połączenia komunikacyjne, kapitał ludzki i styl życia oraz efektywność kosztowa.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz