Poznań szuka inwestorów na targach w Cannes


– Poznańska oferta na tegoroczne targi składa się z wielu ciekawych terenów, zróżnicowanych pod względem wielkości i lokalizacji. Może ona zainteresować inwestorów o różnych profilach – mówi Magda Albińska, dyrektorka Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP. – Poza nieruchomościami przygotowywanymi do sprzedaży, Miasto prezentuje też plany rozwoju swojej oferty inwestycyjnej, czyli tereny, które dopiero w przyszłości będą sprzedawane, aby inwestorzy mogli przygotować się do zakupu nieruchomości. Poznańska oferta to 16 terenów, w większości typu „greenfield”, czyli bez zabudowy, o różnych funkcjach i wielkości.

Najwięcej terenów, bo aż 12, to obszary przeznaczone pod zabudowę mieszkaniowo-usługową. To grunty m.in. przy ul. Roosevelta (tzw. Dziura Toruńska) czy Unii Lubelskiej.

– Nieruchomości, które w tym roku promujemy, są położone w atrakcyjnych lokalizacjach śródmiejskich, w pobliżu lotniska, Dworca Poznań Główny oraz niedaleko terenów rekreacyjnych. Oprócz dużych pól inwestycyjnych liczących nawet ponad 2 ha, jak te przy ul. Roosevelta, Bukowskiej czy Unii Lubelskiej, mamy też ofertę małej nieruchomości pod zabudowę mieszkaniową lub usługową – dodaje Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

Zabudowa usługowa może powstać na polach o łącznej powierzchni ponad 1,4 ha przy rondzie Rataje. Chodzi o rejon ulic Brneńskiej i Anny Jantar. Warto zwrócić uwagę także na nieruchomość w rejonie ulic Hetmańskiej i Góreckiej, z uwagi na sąsiedztwo „Wolnych Torów”, przyszłej nowej dzielnicy Poznania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz