Nagrody sportowe powiatu poznańskiego rozdane (ZDJĘCIA)


Kanadyjkarze z powiatu poznańskiego w ubiegłym roku zdobyli kilka medali, i to nawet na mistrzostwach świata. – Eryk specjalizuje się w maratonach, Marceli najlepiej czuje się w osadach. Trenujemy dziesięć razy w tygodniu, w zależności od pory roku, na rzece Warcie oraz na Malcie – dodaje trener.

– To ogromna radość i wyróżnienie, a także z pewnością doping do dalszej pracy – mówi Eryk Wilga, zdobywca I nagrody w kategorii junior starszy. ­ – Dzięki temu wsparciu będę mógł zainwestować w sprzęt do trenowania – dodaje zawodnik, który na co dzień mieszka w Czerwonaku. Kanadyjkarz jest specjalistą w kajakarstwie długodystansowym. W ubiegłym roku został mistrzem świata juniorów jedynek na dystansie 5 km, które odbyły się w węgierskim Szeged.

W gronie laureatów pierwszych nagród, oprócz kajakarzy, znalazła się również młodziczka Michalina Oleszak, która była bohaterką m.in. torowych mistrzostw Polski szkółek kolarskich. – To kolejna nasza wychowanka, na którą bardzo liczymy – mówi trener Robert Taciak z UKS Jedynka Kórnik. Klub od wielu już lat jest prawdziwą kuźnią kolarskich talentów.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz