Nagrody sportowe powiatu poznańskiego rozdane (ZDJĘCIA)


Kajakarze oraz kolarze byli głównymi bohaterami uroczystości wręczenia nagród sportowych powiatu poznańskiego za rok 2022, która odbyła się podczas sesji Rady Powiatu w Poznaniu. – To już tradycja, że nagradzamy najlepszych – mówił starosta poznański Jan Grabkowski.

Nagrody sportowe powiatu poznańskiego

Nagrody wręczono w czterech kategoriach wiekowych. Doceniono również trenerów oraz drużyny. Nie zabrakło wyróżnień. – Sukcesów, i to tych znaczących, nie brakowało w wielu dyscyplinach. Od lat stawiamy na sport i doceniamy ludzi, którzy mają ambitne cele i konsekwentnie je realizują. To dla nas duża satysfakcja, gdy  nagodzeni godnie reprezentują nasz kraj i powiat na największych imprezach, z igrzyskami olimpijskimi włącznie – mówił starosta poznański.

W sumie uhonorowano 48 osób, co pokazuje, że miniony rok był bardzo udany dla sportowców z powiatu poznańskiego. A w szczególności dla kajakarzy, co potwierdziło się podczas uroczystości wręczania nagród. Te najważniejsze otrzymali bowiem Marceli Krawiec wśród juniorów młodszych, Eryk Wilga w gronie juniorów starszych oraz Piotr Kujawa w kategorii młodzieżowców. Za sukcesami dwóch pierwszych stoi Dariusz Bresiński, który otrzymał pierwszą nagrodę wśród trenerów. – Bardzo się cieszymy, że nasza praca została doceniona. Miniony rok, tak jak i zresztą te wcześniejsze, był dla nas bardzo owocny, o czym mogą świadczyć wyniki moich podopiecznych – stwierdził szkoleniowiec sekcji kajakowej poznańskiej Warty.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz