Kristoffer Velde piłkarzem Lecha Poznań


Nowy piłkarz Lecha był w grudniu na trybunach stadionu przy Bułgarskiej podczas meczu z Górnikiem Zabrze (2:1). – Są tutaj szaleni kibice, uwielbiam to. Jeszcze dla nich nie grałem, ale oglądałem z trybun ostatni mecz w minionym roku i panowała tutaj niesamowita atmosfera. Nie mogę doczekać się pierwszego spotkania – przyznaje Velde, który według statystyk był w czołówce wśród najlepszych dryblujących w Eliteserien.

– Jestem kreatywnym zawodnikiem, lubię dryblować, lubię grę jeden na jednego. Nie wiedziałem, że byłem w czołówce w lidze pod tym względem. Dryblowałem odkąd byłem małym dzieckiem, zawsze to lubiłem. Dla mnie to jest ważna część piłki nożnej, dlatego ciągle tego próbuję. Znam kilka osób, które grały w Poznaniu. Mam wiedzę na temat klubu, zrobiłem wcześniej rozeznanie. Rozmawiałem z ludźmi na temat Lecha i to wszystko przekonało mnie do transferu – dodaje nowy zawodnik niebiesko-białych.

Velde w czwartek rusza do Turcji, gdzie dołączy do nowych kolegów z zespołu pracujących na obozie w Belek. Na miejscu powinien zameldować się w porze kolacji.

Zdjęcie: lechpoznan.pl/fot. Adam Jastrzębowski

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz