Kristoffer Velde piłkarzem Lecha Poznań


Skrzydłowy Kristoffer Velde został w środę wieczorem oficjalnie piłkarzem Lecha Poznań. 22-latek przechodzi do lidera PKO BP Ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego z norweskiego klubu FK Haugesund. Norweg podpisał z Kolejorzem czteroletni kontrakt, który będzie obowiązywać do 31 grudnia 2025 roku.

W poniedziałek informowaliśmy, że po sezonie do niemieckiego VfL Wolfsburg przeniesie się Jakub Kamiński, który wiosną pomoże jeszcze w walce o mistrzostwo oraz Puchar Polski. Ważne było zatem zabezpieczenie tej pozycji już w kontekście kolejnych rozgrywek. Trener Maciej Skorża na ostatniej konferencji prasowej był pytany o tę kwestię i odpowiedział.

– Chciałbym, żeby taki zawodnik trafił do nas jak najszybciej. Przed nami wiosną dużo ważnych meczów, czeka nas spora dawka futbolu i wyzwań. Miałby zatem czas na to, żeby zaaklimatyzować się i poznać specyfikę ekstraklasy. Dlatego lepiej, żeby możliwie tak szybko jak się da przeprowadzić taki transfer.

Nieco ponad dwa dni później możemy przedstawić nowego skrzydłowego w Lechu Poznań. Będzie to Kristoffer Velde, który przyleciał w środę rano do stolicy Wielkopolski. Niemal przez cały dzień przechodził testy medyczne, po których późno wieczorem mógł bez przeszkód podpisać czteroletni kontrakt (do 31.12.2025 r.).

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz