Kościaniacy zagrali w piłkarskiej Lidze Marzeń [film]


Wystartowała runda wiosenna Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej, a rozgrywki w kategorii skrzata i żaka została zainaugurowane na Orliku w Kościanie. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dzieci z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan. Patronem medialnym klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”. 

Wielkopolska-Lubuska Liga Piłkarska ma za zadanie integrację społeczności piłkarskiej z trzech województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodnio-pomorskiego. Projekt ma na celu ukazanie, że mecz to wyzwanie, radość, ale również okazja na popełnianie błędów i wyciągania z nich wniosków, które zaprocentują w przyszłości. Taki charakter rozgrywek pozwala na to, by adepci byli odważni i nie bali się stawiać pierwszych kroków na boisku, a najważniejsza jest gra fair-play.

W sobotę w Kościanie zainaugurowano rozgrywki w kategorii skrzata (3-6 lat) i żak (7-9 lat) zgodnie z wytycznymi GIS, Ministerstwa Zdrowia i PZPN. Najmłodsi zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na tle zespołów z Mosiny, Pecna i Puszczykowa. Każdy uczestnik otrzymał na zakończenie sportowy upominek, a spotkania rozgrywane były bez presji na wynik.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz