Imieniny patronów Poznania


Imieniny patronów to także wydarzenia skierowane do najmłodszych poznaniaków. Jednym z nich są warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat, pt. „Najstarsza polska katedra i jej Patroni”. Zajęcia rozpoczną się w sobotę o godz. 12:00. Spotkanie przy kościele NMP na poznańskim Ostrowie Tumskim.

Tego samego dnia, o godz. 16:00 w amfiteatrze Bramy Poznania odbędzie się kilkuczęściowy koncert. Rozpocznie go występ grupy Rock and Fire (ta część będzie upamiętnieniem 140 rocznicy otwarcia Szkoły Domowej Pracy Kobiet w Kórniku). Później na scenie będzie można usłyszeć młodych, utalentowanych absolwentów śródeckich szkół muzycznych, Aleksandrę Idkowską, Oliwię Smuszkiewicz oraz Kacpra Kolasińskiego, którzy swoimi sukcesami udowadniają, że marzenia się spełniają. Koncert zakończy występ Leszka Dworniczaka i Włodka Wargockiego. Duet zaprezentuje wspólny projekt „Leśmian intymnie”. Publiczność usłyszy urozmaicone aranżacje wierszy: „W malinowym chruśniaku”, „Tango”, „Tam na rzece…”, „Noc bezsenną”, „Usta i oczy” czy „Powrót”.

W niedzielę o godz. 12:00 na placu przed słynnym muralem będzie można usłyszeć Hejnał Śródecki. Jak wyjaśniają organizatorzy, w dawnych czasach każde szanujące się miasteczko miało swój ratusz i hejnalistę. Sądzimy, że podobnie było również na Śródce, która do 1800 r. była najmniejszym miastem Wielkopolski. Nawiązując do tej tradycji młody artysta, Jacek Pupka, w 2021 r. napisał Hejnał Śródecki. Kompozycję na dwie trąbki zagrają Mateusz Cofta i Benedykt Cofta – mówią organizatorzy. Po występie będzie można zajrzeć do pobliskiej restauracji, gdzie odbędzie się premierowy pokaz filmu „Śródka jaką pamiętam”.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz