Imieniny patronów Poznania


Także w samo południe rozpocznie się gra terenowa dla całych rodzin „Połącz kropki, czyli kilka ciekawostek o średniowiecznym grodzie na Ostrowie Tumskim”. Wyzwanie polega na znalezieniu ścieżki wytyczonej na ulicach przez specjalne medaliony. Zadaniem jest odpowiedzenie poprawnie na pytania i odgadnięcie hasła. Plansze do gry można pobrać w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci lub ze strony internetowej muzeum.

Z kolei o godz. 15:00 w Galerii Sztuki Współczesnej Akademii Lubrańskiego odbędzie się oprowadzenie kuratorskie po wystawie „Henryk Stażewski. Reliefy 1960 – 1970”. Stażewski uchodzi za najwybitniejszego przedstawiciela abstrakcji geometrycznej w sztuce polskiej. Prezentowane na wystawie 32 reliefy pochodzą z prywatnych polskich kolekcji.

Obchody imienin patronów miasta zakończy „Show Parade” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Pawła Joksa. Początek parady o godz. 18:00 przy muralu, stamtąd korowód przejdzie ulicami Śródki na most Jordana.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jednak aby zobaczyć wystawy w Genius loci, Akademii Lubrańskiego i Brama Poznania trzeba wykupić wejściówkę do muzeów.

To tylko część wydarzeń przygotowanych dla mieszkańców. Szczegółowy program można znaleźć na Facebooku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz