Imieniny patronów Poznania


Koncerty, wieczorne zwiedzanie katedry i parada – to tylko niektóre atrakcje, które uświetnią tegoroczne obchody Imienin Patronów Poznania i Katedry Poznańskiej – świętych Piotra i Pawła.

Imieniny Patronów Miasta są świętem wszystkich poznanianek i poznaniaków. Podobnie jak w poprzednich latach mieszkańcy świętować będą na Ostrowie Tumskim i Śródce. Obchody odbędą się w weekend (od 24 do 26 czerwca) poprzedzający imieniny świętych Piotra i Pawła. Na uczestników czekają wystawy, spacery, oprowadzania, gra terenowa, pokaz filmowy czy występy artystyczne. Nie zabraknie także wydarzeń dla dzieci i całych rodzin.

W piątek, o godz. 20 na placu przed katedrą na Ostrowie Tumskim rozpocznie się wieczorne oprowadzanie po tym niezwykłym kościele. Będzie to okazja do odkrycia intrygującego świata średniowiecznych wyobrażeń podczas spaceru po gotyckim wnętrzu świątyni. Uczestnicy dowiedzą się m.in. tego, co katedra ma wspólnego z nieboskłonem i architekturą francuską, jakie niezwykłe zastosowanie może mieć typowy kwadrat i czym jest cegła-palcówka. Obowiązują wejściówki (do odbioru na pół godziny przed spacerem na placu przed katedrą). Liczba miejsc ograniczona.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz