Warta Poznań wygrywa z Wisłą Puławy 3:1. Zapis relacji „minuta po minucie”.

Drugoligowa Warta Poznań w sobotnie popołudnie wygrała na własnym stadionie z Wisłą Puławy 3:1 (1:0) i utrzymała pozycję lidera rozgrywek. Bramki dla Zielonych zdobyli Przemysław Kita, Bartosz Kieliba i Łukasz Spławski. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji minuta po minucie z tego spotkania. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Warta Poznań – Wisła Puławy 3:1 (1:0)
Bramka: Przemysław Kita (26. minuta), Bartosz Kieliba (78. minuta), Łukasz Spławski (81. minuta) – Niklas Zulciak (65. minuta)
Żółte kartki: Karol Żmijewski, Tomasz Dejewski, Bartosz Sulkowski – Piotr Żemło, Irakli Meskhiia
Czerwona kartka: Irakli Meskhiia
Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko).

Warta Poznań – Wisła Puławy na zdjęciach

godz. 16:55 – KONIEC SPOTKANIA WARTA POZNAŃ – WISŁA PUŁAWY 3:1 (1:0).

90. minuta – Sędzia główny doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

88. minuta – Boisko opuszcza Kacper Szymankiewicz z Wisły Puławy, a wchodzi Krystian Żelisko.

86. minuta – Boisko opuszcza Adrian Cierpka z Warty Poznań, a wchodzi Bartosz Kalupa.

85. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

81. minuta – Zmiana w zespole Wisły Puławy. Boisko opuszcza Jakub Smektała, a wchodzi Piotr Darmochwał.

81. minuta – Wracający do gry po kontuzji Łukasz Spławski zdobywa bramkę dla Warty.

80. minuta – Zmiana w zespole Warty Poznań. Boisko opuszcza Adrian Szynka, a wchodzi Michał Przybyła.

78. minuta – Bartosz Kieliba strzałem głową zdobywa bramkę dla Warty Poznań.

76. minuta – Piłka po strzale głową Jakuba Smektały minimalnie mija okienko bramki Warty Poznań.

74. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

72. minuta – Zmiana w zespole Warty Poznań. Boisko opuszcza Nikodem Fiedosewicz, a wchodzi Łukasz Spławski.

68. minuta – Adrian Lis broni strzał Kacpra Szymankiewicza z rzutu wolnego.

67. minuta – Obrońcy Wisły zablokowali strzał Adriana Szynki z linii pola karnego.

66. minuta – Niklas Zulciak zdobywa bramkę dla Wisły i mamy remis 1:1.

65. minuta – Adrian Lis wyłapuje piłkę po strzale Kacpra Szymankiewicza z linii pola karnego.

64. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

60. minuta – Przemysław Kita zdobywa bramkę dla Warty Poznań, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

57. minuta – Zmiana w zespole Warty Poznań. Boisko opuszcza Karol Żmijewski, a wchodzi Adrian Chopcia.

55. minuta – Bartosz Kieliba skutecznym wślizgiem zatrzymuje rajd Jakuba Smektały.

54. minuta – Żółtą kartką ukarany Bartosz Sulkowski z Wisły Puławy.

52. minuta – Zagranie Adriana Szynki w pole karne, ale piłka mija Przemysława Kitę.

48. minuta – Warta Poznań miała dwa rzuty rożne, ale skutecznie zagrali obrońcy gości.

46. minuta – Zmiana w zespole Wisły Puławy. Boisko opuszcza Tomasz Sedlewski, a wchodzi Sebastian Murawski.

godz. 15:50 – KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY MECZU WARTA POZNAŃ – WISŁA PUŁAWY 1:0.

45. minuta – Sędzia Tomasz Białek doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry, a chwilę wcześniej czerwoną kartką został ukarany Irakli Meskhiia za dyskusje z arbitrem oraz obrażanie sędziego.

41. minuta – Przemysław Kita zatrzymany faulem i potrzebna jest pomoc lekarzy.

38. minuta – Strzał Irakli Meskhiia z rzutu wolnego zatrzymuje się na murze piłkarzy Warty i rzut rożny dla gości.

37. minuta – Żółtą kartką ukarany Tomasz Dejewski z Warty Poznań.

34. minuta – Wyrzut Radosława Jasińskiego zza linii bocznej trafia do Bartosza Kieliby, który był bliski zdobycia bramki dla Warty.

30. minuta – Żółta kartka dla Karola Żmijewskiego za symulowanie faulu w polu karnym.

27. minuta – Żółta kartka dla Piotra Żemło z Wisły Puławy.

26. minuta – Dośrodkowanie z rzutu wolnego Adriana Szynki trafia na głowę Przemysława Kity i gol dla Warty.

22. minuta – Od kilku minut inicjatywa należy do piłkarzy Wisły Puławy.

19. minuta – Niklas Zulciak wbiega ze skrzydła w pole karne Warty i idealnie wykłada piłkę Jakubowi Smektale, który nie wykorzystuje idealnej okazji na zdobycie bramki.

15. minuta – Warta broni swojej bramki całym zespołem. Obrońcy zablokowali trzy uderzenia i dopiero po strzale Arkadiusza Maksymiuka gra przeniosła się w środkową strefę boiska.

10. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

8. minuta – Adrian Lis spokojnie wyłapuje dośrodkowanie Niklasa Zulciaka ze skrzydła.

7. minuta – Zagranie z prawego skrzydła Mateusza Wypycha w pole karne gości zablokowane przez obrońców i rzut rożny dla Warty.

5. minuta – Zagranie na skrzydło do Karola Żmijewskiego, ale pomocnik Warty nie opanował piłki i zza linii bocznej Wisła.

2. minuta – Dośrodkowanie Adriana Szynki z rzutu wolnego, ale po zamieszaniu w polu karnym gości piłkę wybijają obrońcy.

1. minuta – Zaczyna Wisła Puławy.

godz. 14:57 – Zaczyna się prezentacja zespołów.

godz. 14:45 – Spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Białek z Drezdenka, a na liniach zobaczymy Michała Czerwińskiego i Michała Gogolewskiego. Funkcję sędziego technicznego pełni Łukasz Chłodnicki.

godz. 14:30 – Znamy skład Warty Poznań: Lis – Wypych, Kieliba, Dejewski, Jasiński – Marciniak, Szynka – Żmijewski, Cierpka, Fiedosewicz – Kita.

godz. 14:25 – Trwa rozgrzewka Warty Poznań przed meczem z Wisłą Puławy.

godz. 14:15 – Bramy stadionu przy ul. Droga Dębińska zostały otwarte.Pierwsi kibice już na trybunach. A na rozgrzewce pojawili się bramkarze Wisły – Sebastian Madejski i Nezar Penkovets.

godz. 14:12 – Zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu pozwoli Zielonym utrzymać pozycję lidera II ligi.