1Mila Poznań z rekordową frekwencją i rekordowymi wynikami!

Następnie emocje przeniosły się na stadion, gdzie najmłodsi biegacze rywalizowali na dystansach 100, 400 i 800 metrów. Nowością były Sztafety rodzinne, w której dorośli mogli pobiec wspólnie z dziećmi. Zaś wisienką na torcie była rywalizacja Stypendystów Programu „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch, którzy na dystansie 100 metrów stanęli w szranki z Marcinem Lewandowskim, jednym z najbardziej utytułowanych polskich biegaczy w historii. Rywalizację  wygrał 16-letni Stypendysta Tomasz Bajraszewski, aktualny halowy mistrz Polski w biegu na 60m, który uzyskał  czas 11.13.

Koronny dystans 1MILI ruszył o godzinie 15:00. Walka na tym dystansie była jednocześnie Amatorskimi Mistrzostwami Poznania w biegu na 1 milę. Wśród Pań zwyciężyła Hanna Jaraszkiewicz reprezentująca Team „Kobiety Biegają”, która obroniła tytuł z zeszłego roku, bijąc swój własny żeński rekord poznańskiej imprezy – 5:23.94. Amatorskim Mistrzem Poznania w biegu na 1 milę został Błażej Giżyński (AZS Lotniczej Akademii Wojskowej) uzyskując kosmiczny czas 4:25.02, co jest aktualnym rekordem amatorów mityngu 1MLI. Szybszy od Giżyńskiego był tylko fenomenalny Sebastian Nowicki (OKL Oborniki), który ustanawiając swój nowy rekord życiowy 4:15.94, został też najszybszym zawodnikiem w historii mityngu 1MILI.

Niezwykłą atrakcją zawodów była możliwość biegowej rywalizacji z Anitą Włodarczyk! Złota multimedalistka olimpijska dotrzymała słowa i stawiła się na starcie dystansu 1 Mili, a wcześniej pozowała do dziesiątek zdjęć, rozdała masę autografów i odpowiadała na pytania fanów w Strefie Kibica. Włodarczyk wystartowała w serii debiutantów, wraz z amatorami biegania i w tempie konwersacyjnym, z uśmiechem na twarzy dobiegła na metę swoich pierwszych w życiu zawodów biegowych!