1Mila Poznań z rekordową frekwencją i rekordowymi wynikami!


To było prawdziwe lekkoatletyczne święto biegaczy amatorów! Dokładnie 1970 zawodników i ponad dwa razy tyle kibiców zjawiło się 17 września na poznańskim stadionie POSiR Golęcin, by wziąć udział w mityngu 1MILI. Padł rekord frekwencji, rekordy mityngu na dystansach Lekka Piątka i 1Mila oraz setki życiówek, w tym debiutującej na bieżni Anity Włodarczyk, rekordzistki świata i multimedalistki olimpijskiej w rzucie młotem. 

Anita Włodarczyk

– Uwielbiamy przyjeżdżać do Poznania, bo tutejsza społeczność zaraża dobrą energią. Cieszymy się, że 1MILA na stałe wpisała się do wielkopolskiego kalendarza biegowego. Obserwowanie tego, jak rozwija się nasz projekt w tym miejscu niezwykle cieszy. Zaczynaliśmy od kilkuset zapaleńców, a w tym roku spotkaliśmy się na bieżni z 1000 dzieci, 64 drużynami sztafetowych i ponad 700 indywidualnymi biegaczami na dystansach 1Mili i Lekkiej Piątki. To nas motywuje, by każdego roku coraz wyżej stawiać sobie poprzeczkę – mówi Ada Smokowska, dyrektorka mityngu 1MILI.  I rzeczywiście w programie mityngu pojawiło się sporo nowości, które uświetniły rywalizację.

Biegowa uczta

W niedzielę na stadionie POSiR Golęcin mogliśmy obserwować zmagania w aż pięciu konkurencjach. Dzień rozpoczęli biegacze mierzący się z dystansem 5km. Trasa „Lekkiej Piątki” wiodła wokół przepięknego jeziora Rusałka. Najlepsza wśród amatorek okazała się Katarzyna Ślusarczyk z Gorzowa Wielkopolskiego, która z czasem 18:53.00 ustanowiła nowy żeński rekord imprezy. Najszybszym amatorem został Adrian Graczyk z Teamu #biegiemwlas, który wykręcił świetne 16:49.00.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz