Warta Poznań wygrała z Garbarnią Kraków 1:0. Zapis relacji „minuta po minucie”.

Drugoligowa Warta Poznań  wygrała na własnym stadionie z Garbarnią Kraków 1:0 i utrzymała pozycję wicelidera rozgrywek. Zwycięskiego gola w 63. minucie zdobył Tomasz Dejewski. Kibiców, którzy nie mogli się pojawić na meczu piłkarzy zielonych zachęcamy do zapoznania się z zapisem relacji „minuta po minucie”. Patronem medialnym klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Zdjęcia z meczu zobacz tutaj:

Warta Poznań – Garbarnia Kraków na zdjęciach

Warta Poznań – Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: Tomasz Dejewski (63. minuta)
Żółte kartki: Radosław Jasiński, Artur Marciniak, Tomasz DejewskiDariusz Łukasik, Krzysztof Kalemba
Sędzia: Piotr Urban (Siedlce)

Warta Poznań: Adrian Lis – Mateusz Wypych, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Radosław Jasiński – Artur Marciniak, Bartosz Kalupa, Adrian Szynka (83. Adrian Chopcia), Przemysław Kita, Nikodem Fiedosewicz (55. Łukasz Spławski) – Michał Przybyła.

Garbarnia Kraków: Marcin Cabaj – Michał Mistrzyk, Dariusz Łukasik, Krzysztof Kalemba, Damian Nieśmiałowski (87. Rafał Górecki) – Serhij Krykun (86. Petar Borovićanin), Łukasz Pietras, Marek Masiuda, Wojciech Wojcieszyński, Filip Wójcik (72. Eryk Ceglarz) – Tomasz Ogar (80. Patryk Serafin).

KONIEC SPOTKANIA WARTA POZNAŃ – GARBARNIA KRAKÓW 1:0.

90. minuta – Sędzia główny Piotr Urban doliczył do regulaminowego czasu gry 4. minuty.

90. minuta – Michał Przybyła przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

87. minuta – Zmiana w zespole Garbarnia Kraków. Boisko opuszcza Damian Nieśmiałowski, a wchodzi Rafał Górecki.

86. minuta – Zmiana w zespole Garbarnia Kraków. Boisko opuszcza Serhii Krykun, a wchodzi Petar Borovicanin.

85. minuta – Krzysztof Kalemba z Garbarni Kraków ukarany żółtą kartką.

84. minuta – Tomasz Dejewski z Warty Poznań ukarany żółtą kartką.

83. minuta – Zmiana w zespole Warty Poznań. Boisko opuszcza Adrian Szynka, a wchodzi Adrian Chopcia.

82. minuta – Adrian Lis spokojnie broni uderzenie Eryka Ceglarza zza linii pola karnego.

80. minuta – Zmiana w zespole Garbarnia Kraków. Boisko opuscza Tomasz Ogar, a wchodzi Patryk Serafin.

79. minuta – Artur Marciniak ukarany żółtą kartką.

78. minuta – Radosław Jasiński ukarany żółtą kartką za zatrzymanie akcji gości faulem.

77. minuta – Przemysław Kita z bliska nie trafił do pustej bramki…

74. minuta – Przemysław Kita wbiega ze skrzydła w pole karne, ale zostaje zatrzymany przez dwóch obrońców.

72. minuta – Zmiana w zespole Garbarnia Kraków. Boisko opuszcza Filip Wójcik, a wchodzi Eryk Ceglarz.

70. minuta – Warta Poznań mogła prowadzić 2:0, ale Michał Przybyła źle zagrał do Przemysława Kity, który wychodził na pozycję sam na sam z bramkarzem.

69. minuta – Strzał Michała Mistrzyka zdecydowanie mija bramkę gospodarzy.

68. minuta – Dośrodkowanie ze skrzydła Artura Marciniaka trafia na głowę Michała Przybyły, ale piłka po jego uderzeniu zdecydowanie mija bramkę gości.

66. minuta – Bartosz Kieliba wybija głową dośrodkowanie Filipa Wójcika.

63. minuta – Gooooool… Tomasz Dejewski zdobywa bramkę dla Warty Poznań po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

61. minuta – Żółta kartka dla Dariusza Łukasika z Garbarni Kraków.

60. minuta – Spotkanie od kilku minut toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

55. minuta – Zmiana w zespole Warty Poznań. Boisko opuszcza Nikodem Fiedosewicz, a wchodzi Łukasz Spławski.

53. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

50. minuta – Dośrodkowanie w pole karne Adriana Szynki  do Michała Przybyły zostaje wybite, ale piłka trafiła do Bartosza Kalupy. Niestety jego uderzenie zostało zablokowane.

48. minuta – Strzał Krzysztofa Kalemby z rzutu wolnego zdecydowanie mija bramkę Warty.

47. minuta – Bartosz Kieliba wybija głową z pola karnego dośrodkowanie Wojciecha Wojcieszyńskiego.

46. minuta – Rusza druga połowa. Zaczyna Warta Poznań.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY SPOTKANIA WARTA POZNAŃ – GARBARNIA KRAKÓW 0:0.

45. minuta – Sędzia główny Piotr Urban doliczył do regulaminowego czasu gry 3. minuty.

44. minuta – Adrian Lis spokojnie broni strzał Wojciecha Wojcieszyńskiego z linii pola karnego.

42. minuta – Łukasz Pietras faulowany w środkowej strefie boiska i rzut wolny dla gości.

39. minuta – Adrian Lis wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wojciecha Wojcieszyńskiego.

38. minuta – Bartosz Kalupa faulem zatrzymał Marka Masiuda i rzut wolny dla gości.

35. minuta – Warta Poznań jest częściej przy piłce i w polu karnym rywala, ale brakuje jej skuteczności. Natomiast Garbarnia ograniczyła się do gry z kontry.

31. minuta – Michał Przybyła otrzymał podanie w pole karne gości, ale nie opanował piłki i Marcin Cabaj skutecznie zatrzymał akcję gospodarzy.

30. minuta – Od kilku minut gra toczy się w środkowej strefie boiska, a każdy zespół odbija się od linii obrony rywala.

26. minuta – Strzał Michała Przybyły z narożnika pola karnego mija bramkę gości.

24. minuta – Adrian Lis ponownie skutecznie wyłapuje dośrodkowanie gości.

22. minuta – Mateusz Wypych dośrodkowywał w pole karne na głowę Michała Przybyły, którego ubiegł dobrą interwencją Marcin Cabaj.

20. minuta – Michał Przybyła opatrywany przez lekarzy za linią boczną.

18. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska. Od pierwszych minut bardzo aktywna jest grupa kibiców Warty Poznań, która wspiera swoich ulubieńców głośnym dopingiem.

15. minuta – Marcin Cabaj ucierpiał w starciu z piłkarzami Warty i na murawie lekarze.

13. minuta – Dośrodkowanie z rzutu rożnego Bartosza Kalupy w pole karne gości trafia do Bartosza Kieliby, ale piłka po jego uderzenie minimalnie mija bramkę Garbarni.

12. minuta – Adrian Szynka zmarnował idealną okazję na zdobycie bramki dla Warty.

10. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

7. minuta – Wojciech Wojcieszyński zagrał z lewej strony w pole karne do Serhiego Krykuna, który zmarnował idealną okazję na zdobycie bramki dla Garbarni.

6. minuta – Strzał z dystansu Bartosza kalupy spokojnie wyłapuje Marcin Cabaj.

5. minuta – Filip Wójcik blisko pozycji sam na sam z bramkarzem, ale skuteczna gra obrońców i Adriana Lisa.

4. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska. Bartosz Kieliba wycofuje piłkę do Adriana Lisa.

3. minuta – Marcin Cabaj pewnie wyłapuje uderzenie jednego z warciarzy.

1. minuta – Zaczyna Warta Poznań, która natychmiast ruszyła na bramkę gości. Michał Przybyła już składał się do strzału, ale został zablokowany przez obrońców gości.

godz. 13:59 – Minuta ciszy dla Józef Zbigniewa Kazmucha występującego w latach pięćdziesiątych oraz sześćdziesiątych ubiegłego wieku w Warcie Poznań. Niestety odszedł w wieku 83 lat. Piłkarz był również w 1975 roku trenerem zielonych.

24. Mateusz Wypych

Rezerwowi: Tomasz Laskowski (bramkarz), Wojciech Onsorge, Karol Żmijewski, Łukasz Spławski, Krystian Sanocki, Hubert Antkowiak, Adrian Chopcia.

27. Michał Mistrzyk

Rezerwowi: Aleksander Kozioł (bramkarz), Rafał Górecki, Patryk Serafin, Eryk Ceglarz, Mateusz Ciesielski, Petar Borovicanin.

godz. 13:25 – Rozpoczęła się rozgrzewka Warty Poznań i Garbarni Kraków.

Bilety na spotkanie Warta Poznań – Garbarnia Kraków są w cenie 5 zł (ulgowy), 10 zł (normalny) – w przedsprzedaży oraz 10 zł (ulgowy) i 15 zł (normalny) w dniu meczu. Do zakupu biletu ulgowego upoważnione są osoby uczące się do 20. roku życia oraz studenci po okazaniu aktualnej legitymacji studenckiej do 26. roku życia oraz osoby po 65 roku życia, a także honorowi krwiodawcy oraz dawcy szpiku (za okazaniem legitymacji). Dzieci do lat 13 oraz wszystkie kobiety – wstęp wolny po okazaniu odebranej wcześniej darmowej wejściówki (przedsprzedaż lub kasa biletowa w dniu meczu). Dzieci, które nie skończyły 3 lat mogą zostać wpuszczone na stadion bez biletu.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.